Życie jest zbyt krótkie, abyś tracił czas na zmuszanie się do robienia rzeczy, których nie lubisz robić. Nie lubisz swoich studiów, pracy, znajomych, sposobów spędzania wolnego czasu? Czujesz się zestresowany, zły, zmartwiony? Masz poczucie, iż umykają Ci najefektowniejsze chwile? Dojrzewasz do myśli, że czas na zmianę, a pomysł robienia tego, co lubisz, wydaje Ci się szczególnie nęcący? choćby jeśli tak właśnie się dzieje, to błyskawicznie się przekonasz, iż robienie tego, co się lubi, wcale nie jest takie przystępne i nie przychodzi od razu!
Filozofia przedstawiona w tej książce jest oparte na kategorycznym „Pieprz to!". To zdanie, choć niedużo wykwintne, jest zadziwiająco skuteczne — daje impuls, żeby sobie odpuścić albo zmobilizować się do działania i pokonać przeszkody. Dzięki tej książce dowiesz się, jak wykorzystać ten impuls, żeby zacząć robić więcej rzeczy, które lubisz, i spędzać mniej czasu na nielubianych czynnościach. W tekście mnóstwo miejsca poświęcono zarabianiu na życie przez robienie tego, co się lubi. Znalazło się także tu niemało wskazówek, jak sobie poradzić z przeciwnościami: własnymi lękami, niechętnymi ludźmi, obiekcjami z kolekcji „tak, ale...". A gdy już zaczniesz robić to, co lubisz, odniesienie wielkiego sukcesu okaże się całkiem naturalne!
Pieprz to i:
- Znajdź odwagę, żeby robić to, co lubisz
- Śmiało zaplanuj własny sukces
- Pokonaj niechęć innych ludzi do swoich planów
- Zaufaj swojej intuicji
- Zarabiaj obszerne pieniądze na tym, co lubisz robić
- Pieprz to i zacznij żyć pełnią życia!
John C. Parkin urodził się w Nottingham. Od wczesnej młodości poszukiwał swej ścieżki duchowej. Studiował i praktykował systemy filozoficzne Wschodu poprzez dwadzieścia lat. W konsekwencji porzucił dotychczasowe życie i pracę w agencji reklamowej, by wraz z żoną Gaią i synami bliźniakami przeprowadzić się do Włoch, gdzie założył holistyczne centrum odnowy duchowej i napisał kilka nieprzeciętnie sprzedających się książek. Centrum wprawdzie już nie funkcjonuje, jednak Parkin wciąż krzewi filozofię „Pieprz to" — czy to wykładając, czy to pisząc kolejne książki.