"Unix narodził się w 1969 roku na ostatnim piętrze siedziby Bell Labs. Stworzyło go dwóch pasjonatów z pomocą niewielkiej grupy współpracowników i zwolenników. Od chwili powstania ten system operacyjny cieszył się ogromną popularnością.
Doprowadził do wielu przełomów i na zawsze zmienił bieg historii informatyki. Dziś Unix i jego pochodne stanowią serce wielu systemów i usług. Dzięki nim działają Google, Facebook, Amazon, produkty Apple i smartfony z Androidem, a także asystent głosowy Alexa.
Codziennie Twoje zachowanie w internecie jest uważnie śledzone, spotykasz się z personalizacją reklam - to dodatkowo dzieje się dzięki systemom uniksowym. Ta książka jest niepowtarzalną relacją historyczną z początków Uniksa.
zawiera wspomnienia naocznych świadków z pierwszych lat istnienia tego systemu, jego rozwoju i stopniowego przenikania technice uniksowych do poszczególnych dziedzin informatyki. Odnajdziesz tu mało skomplikowanych, naukowych i technologicznych detali, za to zniewolisz się niezwykłą historią, zapoczątkowaną poprzez wyjątkowych ludzi, którzy wybiegłszy myślą daleko w przyszłość, zapewnili środowisko do nieskrępowanych, niekonwencjonalnych eksperymentów.
Przekonasz się, że dzieje Uniksa wciąż są skarbnicą inspiracji w zakresie projektowania oprogramowania i nowych możliwości technologii. W książce: co się zdarzyło w Bell Labs w połowie XX wieku jak powstał proto-Unix pierwsze wersje Uniksa ewolucja i powstawanie powiązanych technologii Minix, Linux i inni potomkowie czym jest rzeczywiste dziedzictwo Uniksa Czy niewiarygodny sukces Uniksa był tylko dziełem splotu okoliczności$146 O autorze Brian Kernighan wykłada na Uniwersytecie Princeton.
Wcześniej przez trzydzieści lat pracował w Computing Science Research Center of Bell Laboratories. Jego zainteresowania badawcze obejmują narzędzia programowe, języki zorientowane na aplikacje, metodologię programowania, interfejsy użytkownika, humanistykę cyfrową i edukację techniczną.
Jest członkiem American Academy of Arts and Sciences i National Academy of Engineering.