C to najczęściej wybierany język do programowania systemów wbudowanych. Pozwala starannie sterować kontrolerami zawierającymi system w chipie (ang. System on a chip, SOC), które wydają się być wszędzie: od telefonów poprzez samochody do „inteligentnych" żarówek.
Poznanie języka to jednak dopiero połowa sukcesu. Musisz też wiedzieć, jakie operacje w systemie wykonuje ten język. Do zbadania, jak działa kompilator i co dzieje się za kulisami, w książce tej wykorzystywana jest płytka rozwojowa Nucleo z niewielkim, tanim mikroukładem ARM.
Dowiesz się, jak pracować z systemem, który ma ograniczoną ilość pamięci i funkcji wejścia/wyjścia, ale jego moc wystarcza do przeprowadzania złożonych operacji. Z książki Język C bezpośrednio na sprzęcie dowiesz się: o podstawach języka C; czym jest ilość (jeśli przyjrzeć się temu precyzyjniej, nie jest to takie proste); jakie kroki wykonuje kompilator, by przekształcić kod w program wykonywalny; jak pisać kod, który ma bezpośredni dostęp do systemu wejścia/wyjścia; jak pisać procedurę obsługi przerwania — i jak jej nie pisać; Jak programować na „wielkim żelastwie ", w tym: jak korzystać ze sterty, buforowanego systemu wejścia/wyjścia, liczb zmiennoprzecinkowych i innych funkcji wielkich komputerów; Jeśli chcesz się nauczyć języka C albo już go znasz i zamierzasz programować systemy wbudowane, książka Język C bezpośrednio na sprzęcie pokaże Ci właściwą drogę.
kryteria: płytka rozwojowa Nucleo z mikrokontrolerem ARM Powyższy opis pochodzi od wydawcy.