Aby efektywnie przekazać wiedzę płynącą z zgromadzonych danych, szczególnie w sytuacji nauk przyrodniczych, ekonomicznych i społecznych, warto sięgnąć po narzędzia do wizualizacji. Nie jest to trywialne zadanie: nieraz trzeba korzystać z coraz większych i coraz bardziej złożonych zbiorów danych, a przystępne narzędzia do wizualizacji oszałamiający wybór rozwiązań i opcji, w których prosto się pogubić.
Co więcej, w trakcie przygotowywania prezentacji należy wziąć pod uwagę szczególne atrybuty ludzkiego umysłu w zakresie postrzegania i przyswajania danych. Produktywna wizualizacja danych jest wyjątkowo znaczną sprawą: nierzadko od jakości przekazywanych w ten sposób danych zależy trafność podejmowanych decyzji.
Ten poradnik pomoże Ci uniknąć nieraz spotykanych problemów z wizualizacją danych. Gromadzi wskazówki, dzięki którym szybko zaczniesz tworzyć genialnie wyglądające i bogate w treść wykresy. Nauczysz się bezbłędnego uzupełniania najkorzystniejszego w danej sytuacji sposobu wizualizacji, poznasz reguły stosowania kolorów, wielkości i typu czcionki, zachowywania stosownych proporcji poszczególnych części wykresu — i przekonasz się,prawidłowymi decyzjami co do jego estetyki możesz zapewnić mu przezroczystość i elegancję.
wyszukasz tu na dodatek obfity katalog wizualizacji, co ułatwi zapoznanie się z powszechnie wykorzystywanymi metodami wizualizowania informacji. Ważną częścią książki jest zestaw przykładów prawidłowo i źle przygotowanych wykresów z wyczerpującymi wyjaśnieniami.
Najciekawsze koncepcje opisane w książce: kolor jako cenne narzędzie wyróżniania danych dostarczanie kluczowych informacji na mnóstwo sposobów dobór technik wizualizacji do różnych rodzajów danych reguły {pomocn|przydatn)e w projektowaniu estetycznych wykresów technika stosowania wykresów w większym dokumencie A więc jak wygląda wykres, który decyduje o sukcesie prezentacji? Powyższy opis pochodzi od wydawcy.