„Nasze relacje z istotami innymi niżeli ludzie mogą posiadać wyjątkowo pozytywny wpływ na nasze zdrowie, naszego ducha i nasze poczucie integracji ze światem”„Kiedy wzywa nas dzicz” to poruszający głos w świecie zdominowanym przez technologię i ciągłą komunikację cyfrową.
bezprecedensowa książka Richarda Louva, „Ostatnie dziecko lasu”, zapoczątkowała międzynarodowy ruch poświęcony idei połączenia dzieci z naturą.teraz w „W kiedy wzywa nas dzicz” autor redefiniuje wspólną przyszłość ludzi i zwierząt.
Bada nasze powiązania ze zwierzętami i to, jak mogą one odmienić nasze fizyczne i duchowe życie, służąc jako antidotum na postępującą samotność. W rozmowach z naukowcami, teologami, ekspertami od dzikiej przyrody, uzdrowicielami, psychologami, działaczami i rodzicami, wyjaśnia między innymi: – jak ludzie komunikowali się ze zwierzętami kiedyś, a jak robią to teraz; – jak psy mogą uczyć dzieci etyki; – jak terapia wspomagana poprzez zwierzęta może zmienić podejście do zdrowia psychicznego i edukacji; – jaką rolę odgrywają relacje człowiek-zwierzę w naszym duchowym życiu.„Kiedy wzywa nas dzicz” przemawia za ochroną, wsparciem i tworzeniem stabilnego i wspólnego siedliska dla wszystkich stworzeń – nie z powodu strachu, lecz z powodu miłości.
Wskazuje nam to, czego wszyscy pragniemy w erze technologii: prawdziwego połączenia. „Louv pisze o naszej potrzebie zatracenia się w naturze i o tym, jak nasze interakcje ze zwierzętami mogą pomóc ocalić nie tylko nas samych, ale i planetę.
W lirycznej, czasem mistycznej prozie kwestionuje nasze założenia dotyczące tego, jak odnosimy się do innych gatunków”.Booklist „Richard Louv znowu to zrobił. Niezwykła książka, która pomoże wszystkim oderwać się od ekranów i przypomnieć sobie, iż jesteśmy zwierzętami w świecie zwierząt”.
Bill McKibben, autor Falter: Has the Human Game Begun to Play Itself Out„rewolucyjna”. Psychology Today„demonstrując badania naukowe ekspertów zróżnicowanych dziedzin, książka jest przekonującym wezwaniem do przywrócenia więzi ze światem zwierząt.
Książka dla tych, którzy we współczesnym społeczeństwie czują się przytłoczeni, pozbawieni duchowości”. Library Journal