CICHA REWOLUCJACo najmniej jedna trzecia spośród osób, które znamy, to introwertycy. To ci, którzy wolą słuchać aniżeli mówić, czytać książki niżeli chodzić na przyjęcia. Są oni pomysłowi i twórczy, lecz nie lubią się promować; wolą pracować samodzielnie aniżeli w zespole.
Choć niejednokrotnie mówi się o takich osobach „ciche” i „spokojne”, to właśnie introwertykom zawdzięczamy niemało z najwspanialszych dokonań – od znanych słoneczników van Gogha do pierwszego komputera osobistego.Ta napisana z pasją, oparta na wynikach badań naukowych, pełna zapadających w pamięć fascynujących opowieści o rzeczywistych osobach książka przedstawia nam, jak niezwykle nie docenia się introwertyków oraz ile na tym traci nasz rozgadany świat.EKSTRAWERTYK A INTROWERTYKKorzystając z wyników najnowszych badań z dziedziny psychologii i neurobiologii, autorka ujawnia zadziwiające, niewiele znane dotąd różnice między ekstrawertykami a introwertykami.
Zapewne najistotniej inspirującym aspektem Ciszej, proszę jest to, że Susan Cain ukazuje nam galerię introwertyków, którzy odnieśli sukces – od superinteligentnego, stanowczo dynamicznego prelegenta, który po wykładach odzyskuje siły w samotności, do osiągającego rekordowe wyniki sprzedaży akwizytora, który w spokoju swych czterech ścian korzysta z mocy, jaką daje mu zadawanie pytań.
Wreszcie autorka udziela nam mnóstwa bezcennych rad dotyczących m.in. Tego, w jaki sposób lepiej i produktywniej radzić sobie z różnicami w relacjach introwertyk/ekstrawertyk, jak wzmacniać poczucie własnej wartości w introwertycznym dziecku i czy i kiedy warto „udawać” ekstrawertyka.Ta niezwykła książka na za każdym razem już zmieni nasz sposób postrzegania introwertyków oraz, co jednakowo ważne, to, w jaki sposób introwertycy postrzegają samych siebie.Dostarczająca mnóstwa danych, wspaniale opracowana merytorycznie książka na temat mocy tkwiącej w ciszy i spokoju i wartości płynącej z faktu posiadania bogatego życia wewnętrznego.
Obala mit, zgodnie z którym, by być szczęśliwym i odnosić sukcesy, trzeba być niezbędnie ekstrawertykiem.- dr Judith Orloff, autorka książki Wolność emocjonalnaRaz na jakiś czas, pojawia się książka, która zmienia nasz sposób patrzenia na świat.
Taką książką jest nią z całą pewnością Ciszej, proszę - z jednej strony wciągająca i fascynująca lubiana lektura, z drugiej praca przedstawiająca wyniki najnowszych badań naukowych. Jej znaczenie zwłaszcza dla osób zajmujących się biznesem jest ogromne: znajdą one w niej wskazówki, w jaki sposób introwertycy mogą efektywnie pełnić funkcję przywódców, wygłaszać porywające mowy, unikać kompromitujących wpadek i błędów i właściwie wybierać dla siebie najszczególniej optymalne role społeczne.
Ta urodziwa, napisana z gracją, idealnie opracowana merytorycznie książka to po prostu mistrzostwo!- dr Adam M. Grant, profesor zarządzania w Wharton School of BusinessCiszej, proszę przenosi dyskusję na temat intro