Mit - religia - nowoczesność
Mit - religia - nowoczesność
Mit - religia - nowoczesność

Mit - religia - nowoczesność

Ostatnia cena
31,04 zł

Informacje o produkcie

Aktualnie nie jest możliwe znalezienie w porównywarce Docero ofert dla produktu o nazwie Mit - religia - nowoczesność, który należy do dziale pozostałe książki. Ostatnio widziana cena to 31,04 zł i została zarchiwizowana w bazie dnia 24.05.2024. Zapraszamy do ponownego odwiedzenia porównywarki w przyszłości.

Zobacz opis produktu
  • Cechy:
  • Pozostałe książki
  • 9788323347637
  • miękka
  • Tomasz Majewski
  • Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
  • 327
  • 2020

Opis Mit - religia - nowoczesność

cechujący świat kapitalizmu cykl intelektualizacji, czy także desakralizacji, który Max Weber nazywa „odczarowaniem", wydaje się bezwzględny i nieuchronny. Jednak stojąca za nim i odpowiedzialna za uprzemysłownienie – świata? natury? umysłowości? – potęga racjonalności nie prowadzi prostą, opatrznościową drogą do historycznego celu.

Przeciwnie, nieustannie towarzyszą jej -poprzez nią samą wzbudzane – liczne przeciwprądy, odpowiedzialne za ponowne tego modernizowanego świata „(za)czarowanie". Nie polega ono jednak na zwykłej restytucji dawnej, przednowoczesnej władzy religijnej, gwarantującej jedność świata i jego rozumienia: „upadek wartości ducha" (określenie Paula Valery'ego) nieuchronnie rzuca cień na obecną kondycję sacrum i mitu.

Być może nawet w post-sekularnym, zde-mitologizowanym, zindustrializowanym świecie świętość stanowczo już umarła, a jedynie nasze zegarki – jak w Schulzowskim Sanatorium pod Klepsydrą – spóźniają się „o pewien interwał, którego wielkości niepodobna określić"? W każdym razie ten „przeżytek", podtrzymanie jego widmowej egzystencji, wymaga intelektualnych wysiłków, ryzykownych technologii – mówiąc krótko – ma swoją cenę.

Z recenzji drą hab. Wojciecha Michery Tytuł Mit, religia, progresywność. Cena emancypacji Autor Opracowanie zbiorowe Wydawnictwo Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego EAN 9788323347637 ISBN 9788323347637 Kategoria Nauki humanistyczne\Socjologia ilość stron 327 Format 15.8x23.5x1.6 cm Rok wydania 2020 Oprawa Miękka Wydanie 1 Waga 0.506 kg

Specyfikacja produktu

Specyfikacja Mit - religia - nowoczesność
Kategoria Pozostałe książki
ISBN 9788323347637
Oprawa miękka
Autor Tomasz Majewski
Wydawnictwo Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Ilość stron 327
Rok wydania 2020
Aktualnych ofert 0
Najniższa cena -
Najwyższa cena -
W bazie od 15.03.2020
Data aktualizacji 24.05.2024
Opinia użytkowników -
Nasza recenzja -
Rekomendacja sklepu -

Historia cen

Funkcja monitorowania historii cen pozwala Ci na analizę wartości produktu w czasie.

Obecnie nie mamy danych historycznych cenowych dla produktu. Przepraszamy za wszelkie utrudnienia.

Recenzje / opinie

Kupiłeś ten produkt? Daj znać innym, co o nim myślisz.

Obecnie nie ma opinii dotyczących tego produktu. Pomóż innym klientom i podziel się swoją opinią.

Znalezione oferty w bazie

Do kwot wyświetlonych na poniższej liście dla Mit - religia - nowoczesność nie doliczono ewentualnych kosztów wysyłki / dostawy. Przy wyborze miejsca w którym kupisz produkt, zapoznaj się z reputacją firmy i rozważ dodatkowy koszt związany z wysyłką. Co kilka / kilkanaście minut następuje aktualizacja katalogu sklepów.

  • Obecnie brak ofert dla Mit - religia - nowoczesność. Prosimy o cierpliwość, pracujemy nad aktualizacją informacji.

Produkty powiązane

Inne z kategorii Pozostałe książki

Brak innych produktów w kategorii Pozostałe książki
...