Naczelnik Kościuszko i inni
Naczelnik Kościuszko i inni
Naczelnik Kościuszko i inni

Naczelnik Kościuszko i inni

33,06 zł

Wyjątkowa promocja dla Ciebie!

Najlepszą ofertę ma Empik w cenie 33,06 zł

Przejrzeliśmy bazę sklepów internetowych w naszym systemie aby odnaleźć świetną ofertę dla Ciebie. Naczelnik Kościuszko i inni z kategorii historia kupisz w cenie 33,06 zł w sklepie Empik. Przedstawiona kwota 33,06 zł nie zawiera ewentualnych kosztów wysyłki.

Zobacz wszystkie oferty ...
 • Cechy:
 • Historia

Opis Naczelnik Kościuszko i inni

Niniejsza publikacja to zbiór esejów powstałych na podstawie referatów autorki wygłoszonych podczas sesji naukowych organizowanych przez Polską Fundację Kościuszkowską. W każdym z nich tytułowy bohater jest ukazany w odmiennym nieco kontekście czasowym, geograficznym, historycznym i interpersonalnym. Nicią przewodnią książki jest bogaty w wydarzenia i działania życiorys Naczelnika. Pierwsze cztery eseje zostały poświęcone ocenom przebiegu samej insurekcji oraz roli, jaką w niej odegrał Kościuszko, poczynionym zarówno za jego życia - po obu stronach Atlantyku, jak i pośmiertnie. Kolejne dotyczą relacji tego wybitnego Polaka z największymi postaciami epoki: trzecim prezydentem Stanów Zjednoczonych Thomasem Jeffersonem i duchowym przywódcą pokaźnej Emigracji Julianem Ursynem Niemcewiczem. W ostatnim eseju autorka porusza temat mniej znany szerszym kręgom Polaków, a mianowicie kwestię wsparcia poprzez Kościuszkę idei Legionów polskich. Tematykę prezentowaną w esejach wzbogacają aneksy. Są to przeważnie opublikowane w połowie XX w. Raporty "z pierwszej ręki" o wydarzeniach tamtych dni: samego Tadeusza Kościuszki - z bitew pod Dubienką, Racławicami i Szczekocinami, Juliana Ursyna Niemcewicza - z bitwy maciejowickiej, a także wspomnienia o tych wydarzeniach zawarte w pamiętnikach Michała Kleofasa Ogińskiego i Karola Kniaziewicza. Ponadto dodano pierwsze, drukowane w prasie polskiej już w 1818 r., wspomnienie o Naczelniku napisane przez Wirydiannę Fiszerową i urywek z pamiętnika tej autorki, kiedy przez krótki czas przebywała w bliskim otoczeniu Kościuszki w Paryżu. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Specyfikacja produktu

Specyfikacja Naczelnik Kościuszko i inni
Kategoria Historia
Aktualnych ofert 1
Najniższa cena 33,06 zł
Najwyższa cena 33,06 zł
W bazie od 17.10.2023
Data aktualizacji 13.04.2024
Opinia użytkowników -
Nasza recenzja -
Rekomendacja sklepu Empik

Historia cen

Funkcja śledzenia zmian cen pozwala użytkownikowi na analizę wartości towaru na przestrzeni czasu.

Na tę chwilę nie posiadamy danych historycznych cenowych dla produktu. Przepraszamy za wszelkie niedogodności.

Recenzje / opinie

Opinia użytkowników jest dla innych bardzo istotna! Dodaj recenzję tego produktu.

Jeszcze nikt nie ocenił tego produktu. Bądź pierwszy i dodaj swoją opinię!

Znalezione oferty w bazie

W cenach propozycji dla Naczelnik Kościuszko i inni , prezentowanych na poniższej liście, nie uwzględniono możliwych kosztów dostarczenia towaru. Przed określeniem, gdzie dokonasz zakupu, zorientuj się w ocenie sklepu oraz nie zapomnij o dodaniu ekstra kosztów jeżeli istnieją. Katalog propozycji cenowych jest regularnie odświeżana, co kilka - kilkanaście minut.

 • Naczelnik Kościuszko i inni (w sklepie Empik)

  Naczelnik Kościuszko i inni Sklep on-line
  ★★★★★
  33,06 zł
  Kategoria w sklepie Empik: Historia

Produkty powiązane

Inne z kategorii Historia

Kienzler iwona Kobiety wojowniczki
Kienzler Iwona
70 pułk piechoty Ajaks
Ajaks
Galicja
Znak horyzont
105,01 zł

Galicja

Koronowo 10 X 1410
Inforteditions
36,84 zł

Koronowo 10 X 1410

...