Dwa konwencjonalne dzieła Romana Rybarskiego Podstawy narodowego programu gospodarczego i Narodowy program gospodarczy, z wprowadzeniem Janusza Korwin-Mikkego. Rybarski: Naród to nie tylko żyjące pokolenie, to związek i następstwo pokoleń.
Obowiązkiem żyjących jest dbać o los tych, którzy po nas przyjdą, zostawić im jak największe dziedzictwo. Kiepskim gospodarzem jest ten, kto żyje z dnia na dzień, lub co gorzej żyje ponad stan; kto zadłuża się, równocześnie w swoim prywatnym życiu jak i w życiu państwa, po to, aby jego dzieci uginały się pod ciężarem tych długów.
Nacjonalizm nakłada poważne obowiązki także i w dziedzinie materialnej. Korwin-Mikke: Rybarski dostrzegał najazd obcych przedsiębiorstw i zauważał, iż władza państwowa im sprzyja, zamiast być neutralną.
Ale za groźniejszą uważał działalność własnego państwa, cytuję:spory przemysł w rękach państwa byłby groźniejszym konkurentem przeciętnej i niedużej wytwórczości, wielki przemysł w rękach prywatnych.
Ojcowie Wolności są projektem wydawniczym polegającym na przypomnieniu myśli ojców polskiej wolności - polityków, mężów stanu, którzy doprowadzili do odzyskania przez Polskę po pierwszej wojnie światowej niepodległości i którzy do teraz stanowią podstawę dyskursu na temat miejsca Polski w dynamicznie zmieniającej się sytuacji geopolitycznej.
Spór między koncepcjami państwa, gospodarki i relacji międzynarodowych nie milknie od stu lat. Dlatego tak ważne jest, aby kolejne pokolenia Polaków wiedziały, gdzie szukać inspiracji do myślenia o Ojczyźnie.
Każdy tom zawiera wprowadzenie dzisiejszych liderów politycznych, najbliższych myśli prezentowanych klasyków polskiej myśli politycznej.