Książka Postmodernizm jest prawie w porządku. Polska architektura po socjalistycznej globalizacji dokumentuje eksport architektury i urbanistyki z Polski Ludowej do krajów Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej w ostatnich dekadach zimnej wojny oraz demonstruje wpływ tego doświadczenia na produkcję miejskiej przestrzeni w Polsce. Doświadczenie pracy w Algierii, Iraku, Kuwejcie, Libii, Syrii i Zjednoczonych Emiratach Arabskich w latach 70. I 80. Przygotowało wielu polskich architektów do praktyki projektowej po socjalizmie. Tak samo ważne jak znajomość zaawansowanych technologii, złożonych programów praktycznych i programów komputerowych, było poznanie postmodernizmu jako dominującego nurtu w praktyce i dyskursie architektonicznym. Trzydzieści lat po tym jak Robert Venturi sugerował, że amerykańska Main Street z jej sklepami i reklamami jest „prawie w porządku", postmodernistyczna fascynacja konwencjonalnym pojęciem miejskości i kulturą konsumpcyjną znalazła uznanie przedsiębiorców i wielkiej części opinii publicznej w Polsce po socjalizmie.
Materiały prezentowane w książce zostały po raz pierwszy pokazane na wystawie Postmodernizm jest prawie w porządku. Polska architektura po socjalistycznej globalizacji (kuratorzy: Piotr Bujas, Łukasz Stanek, Muzeum Sztuki postępowej w Warszawie, 1-30 października 2011; ekspozycja w ramach trzeciej edycji festiwalu Warszawa w Budowie).
Tytuł Postmodernizm jest prawie w porządku Autor Łukasz Stanek Wydawnictwo Fundacja Nowej Kultury Bęc Zmiana EAN 9788362418145 ISBN 9788362418145 Kategoria Sztuka\Architektura liczba stron 94 Rok wydania 2012 Oprawa Miękka Wydanie 1