Farmakologia w zadaniach Leki układu autonomicznego i krążenia Farmakologia w zadaniach. Leki układu autonomicznego i krążenia przygotowana pod redakcją dr n. Med. Małgorzaty Berezińskiej oraz dr hab. N.
med. Anny Wiktorowskiej-Owczarek to nietypowy podręcznik, który uczy farmakologii przez rozwiązywanie zadań, problemów i przypadków klinicznych. Książka została podzielona na trzy znaczące części, w obrębie których materiał uporządkowano w dwudziestu rozdziałach.
W pierwszej części omówiono leki wpływające na układ autonomiczny. Część druga została poświęcona podstawowym grupom leków stosowanych w chorobach układu krążenia. Część trzecia, ostatnia, dotyczy farmakoterapii wybranych chorób układu krążenia.
wynajdziemy tu zadania o rozmaitym stopniu trudności, wymagające uzupełnienia tabele, a także schematy i ryciny. Treści narzucają potrzebę znajomości grup leków i poszczególnych leków, ale także dotyczą szczegółowych zasad leczenia - zawierają bowiem znaczne opisy pacjentów, dla których należy wybrać słuszny lek, uzasadnić wybór zastosowanego leczenia albo wyjaśnić, jaki błąd został popełniony w leczeniu.
W opracowaniu zadań brali udział farmaceuci i lekarze, będący wieloletnimi nauczycielami akademickimi oraz specjalistami w dziedzinie chorób wewnętrznych, kardiologii i z zakresu farmacji klinicznej. Książka Farmakologia w zadaniach.
Leki układu autonomicznego i krążenia jest kierowana do studentów, zwłaszcza medycyny i farmacji, ale może być narzędziem przydatnym także dla lekarzy i farmaceutów w ramach podyplomowego kształcenia ciągłego i specjalistycznego m.in.
w zakresie farmacji aptecznej, klinicznej czy szpitalnej. Publikacja stanowi trzecią część kolekcji Farmakologia w zadaniach. W ramach procesu ukazały się do tej pory Receptura i postacie leków i Farmakologia ogólna i kliniczna.,,Książka z pewnością będzie stanowiła nieprzeciętną pomoc w nauce farmakologii dla studentów, zwłaszcza kierunku lekarskiego i farmacji.
Może być w dodatku przydatna dla studentów stomatologii, pielęgniarstwa i innych specjalności medycznych". Fragment recenzji prof. Dr. Hab. N. Med. Marka Droździka,