Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie?,053KS (9159746)
Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie?,053KS (9159746)
Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie?,053KS (9159746)
Poradniki i hobby Świat Książki

Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie?,053KS (9159746)

22,99 zł

Promocja dla Ciebie!

Najkorzystniejszą propozycję przygotował TaniaKsiazka.pl w cenie 22,99 zł

Przeszukaliśmy całą bazę sklepów on-line w naszym systemie aby wyszukać najkorzystniejszą ofertę dla Ciebie. Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie?,053KS (9159746) Świat Książki z kategorii poradniki i hobby kupisz w cenie 22,99 zł w sklepie TaniaKsiazka.pl. Pokazana kwota 22,99 zł nie zawiera ewentualnych kosztów wysyłki.

Zobacz wszystkie oferty ...
 • Cechy:
 • Poradniki i hobby
 • Świat Książki
 • 9788381390682
 • miękka
 • Justyna Kopińska
 • Świat Książki
 • 232
 • 2018

Opis Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie?,053KS (9159746)

Mówiły: Ty alkoholiku, ułomie, głupku. Masz zło w genach zapisane. To najistotniej wstrząsająca reportażowa książka roku. O sprawie, zakończonej skazaniem siostry Bernadetty na więzienie, słyszeliśmy wszyscy.

Ale jak to, co działo się w Ośrodku przez ponad trzydzieści lat, było w ogóle osiągalne$293 Czy gdyby nie koszmar bitych i molestowanych wychowanków - dzieci i dorosłych, normalnych i niepełnosprawnych umysłowo w wieku od czterech do trzydziestu czterech lat - doszłoby do morderstwa minimalnego Mateusza$294 W lutym 2006 chłopiec został zgwałcony i zabity przez Tomasza, byłego wychowanka Ośrodka, ofiarę tamtejszej,,pętli molestowania", bo Tomasz, zanim zaczął wykorzystywać chłopców, już jako kilkuletnie dziecko był gwałcony przez starszych wychowanków.

Czy Bóg wybaczy... - opowiadająca z najróżniejszych stron historię koszmaru w Ośrodku, cyklu z przesłuchaniami zastraszonych wychowanków - to zwykle porażająca opowieść o przyzwoleniu. Głośnym i cichym.

Jak to realne, że sprawy poprzez lata nie nagłośniły nauczycielki, widząc brudnych i pobitych uczniów, przychodzących z Ośrodka$295 Jak to realne, że kontroli nie sprawowało kuratorium, ale zakon$296 Pytanie, czy Bóg wybaczy siostrze Scholastyce, Bernardetcie, Monice czy Patrycji, bijącej menażką do utraty przytomności i próba odpowiedzi na to, kim były i są owe kobiety, co spotkało je we wcześniejszym życiu, iż stały się potworami i dlaczego za potwory wcale się nie uważały - to jeszcze inna sprawa Justyna Kopińska - dziennikarz, socjolog.

Publikuje w znacznym Formacie,,Gazety Wyborczej". Tematyka - artykuły śledcze, prawo karne, sądy, więziennictwo. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Stanach Zjednoczonych i Afryce środkowej. Laureatka Amnesty International Journalism Award.

Dwukrotna finalistka nagrody im. Teresy Torańskiej w kategorii najlepszy materiał dziennikarski roku, finalistka Grand Press i MediaTorów w kategorii najszczególniej znane publikacje. W 2014 roku otrzymała wyróżnienie im.

Andrzeja Woyciechowskiego. Wstrząsająca opowieść o tym, jak zakonnice w Zabrzu przekształciły ośrodek wychowawczy dla dzieci w koszmarny obóz, w którym panowały przemoc, gwałt i strach. To też opowieść o tym,przeróżne instytucje państwa poprzez lata przymykały oko na ten ohydny proceder.

Książka jest korzystnym materiałem na film o mrocznej stronie współczesnej Polski. - Małgorzata Szumowska, reżyserka To jest wstrząsająca opowieść o Polsce widzianej z,,bidula", z ośrodka dla dzieci biednych i opuszczonych.

To jest inna Polska niż ta, którą oglądamy codziennie - to Polska ludzi wykluczonych i nieszczęśliwych. To też opowieść o instytucjach państwa polskiego widzianych z tej nieszczęśliwej perspektywy - ileż w nich konformizmu i zakłamania.

To wreszcie opowieść o zakonie sióstr Boromeuszek, które z opiekunek dzieci nieszczęśliwych przeobraziły się w instytucję oprawców pełnych okrucieństwa. To chyba najszczególniej mroczna i zdegenerowana twarz polskiego katolicyzmu.

Zakonne wychowawczynie o zdeformowanych sumieniach wychowywały dzieci, którym deformowały sumienia i osobowości. Ta książka to więcej niżeli reportaż - to moralitet. Lektura gorzka, choć fascynująca poprzez obiektywizm i uczciwość narracji.

aczkolwiek ta opowieść skłania do pesymizmu, to przecież budzi optymizm fakt, że znaleźli się ludzie, którzy podjęli sprzeciw wobec zła i pisarka, która ten sprzeciw podjęła i rzetelnie opisała. Ku nauce i przestrodze.

- Adam Michnik, redaktor naczelny,,Gazety Wyborczej" Justyna Kopińska przedstawia, jak przerażające w skutkach dla jednostki mogą być zaniedbania państwa w wypełnianiu roli gwaranta praw człowieka. - Dragija Nadazdin, dyrektorka Amnesty International Polska Książka,,Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie" to aktualna wersja baśni,,nowe szaty króla" Hansa Chrystiana Andersena.

Justyna Kopińska optymistycznie opowiada nam, iż przy całym społecznym zakłamaniu wokół,,domu dziecka" siostry Bernadetty znaleźli się na szczęście: jedno dziecko, jedna pani nauczycielka, jedna pani prokurator, policjant i psycholog, by reszta zobaczyła, iż Król Jest Nagi.

Specyfikacja produktu

Specyfikacja Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie?,053KS (9159746)
Kategoria Poradniki i hobby
Marka Świat Książki
ISBN 9788381390682
Oprawa miękka
Autor Justyna Kopińska
Wydawnictwo Świat Książki
Ilość stron 232
Rok wydania 2018
Aktualnych ofert 1
Najniższa cena 22,99 zł
Najwyższa cena 22,99 zł
W bazie od 30.03.2018
Data aktualizacji 13.06.2024
Opinia użytkowników -
Nasza recenzja -
Rekomendacja sklepu TaniaKsiazka.pl

Historia cen

Funkcjonalność monitorowania historii zmian cen pozwala Ci podejmować mądre decyzje o zakupie.

Na chwilę obecną nie mamy danych archiwalnych cenowych dla produktu Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie?,053KS (9159746). Przepraszamy za wszelkie niedogodności.

Recenzje / opinie

Twoja opinia jest dla nas istotna! Dodaj recenzję produktu.

Obecnie nie ma opinii dotyczących Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie?,053KS (9159746). Pomóż innym klientom i podziel się swoją opinią.

Znalezione oferty w bazie

Do cen wyświetlonych na poniższej liście dla Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie?,053KS (9159746) Świat Książki nie wliczono ewentualnych kosztów wysyłki / dostawy. Przed określeniem, gdzie dokonasz transakcji, zorientuj się w ocenie sklepu oraz nie zapomnij o doliczeniu ekstra kosztów jeśli istnieją. Katalog sklepów z ofertami jest odświeżana raz na kilka minut.

 • Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie?,053KS (9159746) (idź do TaniaKsiazka.pl)

  Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie?,053KS (9159746) Sklep on-line
  ★★★★★
  22,99 zł
  Kategoria w sklepie TaniaKsiazka.pl: Poradniki i hobby Świat Książki

Produkty powiązane

Cud dynamiki umysłu - joseph murphy
Świat Książki
Plotki o miłości,053KS (9102106)
Świat Książki
Zasłony i inne dekoracje okienne
Świat Książki
Mama po raz pierwszy
Świat Książki
Sekrety i ching Świat książki
Świat książki
Hardy, twardy, najlepszy
Świat Książki
Świat książki Język dwulatka
Świat Książki

Inne z kategorii Poradniki i hobby

Kamasutra
Fenix
64,29 zł

Kamasutra

Męsko żeńska harmonia energetyczna - Hanna Onifade
Studio Astropsychologii
...