Książka jest pierwszym, wyczerpującym przewodnikiem po usztywnionej terapii poznawczo-behawioralnej (CBT-E), najnowszej wersji podstawowego, potwierdzonego doświadczeniem sposobu leczenia zaburzeń odżywiania. Autorzy podejmują problematykę zastosowania ujęcia transdiagnostycznego w leczeniu rozmaitych rodzajów zaburzeń odżywiania spotkanych w praktyce klinicznej. Christopher G. Fairburn i współpracownicy szczegółowo opisują, jak scalić usztywnioną terapię poznawczo-behawioralną do potrzeb poszczególnych pacjentów i w jaki sposób zaadaptować ją do leczenia nastolatków i pacjentów wymagających hospitalizacji. W dodatku wskazują, jak sobie radzić z częstymi w takich przypadkach zaburzeniami współwystępującymi.
Christopher G. Fairburn, DM, FMedSci, FRCPsych, Wellcome Principal Research Fellow i profesor psychiatrii na Uniwersytecie Oksfordzkim. Znany międzynarodowy autorytet w dziedzinie zaburzeń odżywiania; specjalizuje się w opracowaniach i ewaluacji procedur leczenia psychologicznego. Dwukrotnie współpracował ze Stanford's Center for Advanced Study in the Behavioral Sciences; jest członkiem U.K. Academy of Medical Sciences i ambasadorem największej międzynarodowej biomedycznej fundacji badawczej - Wellcome Trust.nowatorskie opracowanie przygotowane przez grupę najwybitniejszych badaczy zajmujących się diagnostyką i leczeniem zaburzeń odżywiania, omawiające wszystkie kategorie tych zaburzeń, a także stany wykraczające poza cenione obecnie kryteria diagnostyczne. Oparta na solidnej podstawie empirycznej, transdiagnostyczna wzmocniona terapia poznawczo-behawioralna prędko zyska miano najlepszej formy leczenia zaburzeń odżywiania.
dr David H. Barlow, Wydział Psychologii i Psychiatrii, Uniwersytet BostońskiFaiburnowi i jego współpracownikom należy się zachwyt za przełożenie wyników najnowszych badań na język praktyki.
dr Robert L. Leahy, Wydział Psychiatrii, Weill Cornell Medical College, New York Presbyterian Hospital