„Tradycja w kulturze modnej Japonii" to pozycja o charakterze naukowym, która przybliża czytelnikowi wpływ tradycji japońskiej na jej kulturę popularną. Na 253 stronach można odnaleźć dziesięć podzielonych na trzy części artykułów.
Pierwsza z nich nosi tytuł „Japońska kultura modna – próba charakterystyki" i składa się z czterech tekstów stanowiących wprowadzenie do dalszych zagadnień. Iwona Kordzińska-Nawrocka oraz Karolina Malinowska wyjaśniają w swych artykułach kluczowe pojęcia, podejścia badawcze oraz definicje.
Teksty te są opatrzone licznymi danymi statystycznymi w postaci wykresów. Druga część książki jest zatytułowana „Tradycja literacka w kulturze popularnej". Jak sama nazwa wskazuje, artykuły w niej zawarte dotyczą składników literackich w popkulturze, a pod lupę wzięte zostały „Opowieść o księciu Genjim" Murasaki Shikibu (Agnieszka Klonowska) oraz powieści Ihary Saikaku (Wioletta Zwolak).
Trzecia część („Tradycja historyczna w kulturze lubianej") traktuje o adaptacji postaci oraz wydarzeń historycznych w popkulturze. Znajdują się w niej teksty Anny Zielonko, Pawła Bednarskiego, Marty Dziuby i nieco odstający od reszty motywem artykuł Moniki Nawrockiej, która pisze o pakiecie obiadowym bentō w tekstach japońskiej kultury popularnej.
Tytuł Tradycja w kulturze lubianej Japonii Autor Opracowanie zbiorowe Wydawnictwo Polska Fundacja Japonistyczna EAN 9788394587109 ISBN 9788394587109 Kategoria Nauki humanistyczne\Kulturoznawstwo ilość stron 256 Format 16.5x23.5x1.6 cm Rok wydania 2020 Oprawa Miękka Wydanie 1 Waga 0.516 kg