OPOWIEŚĆ O NAJMŁODSZEJ POLSKIEJ MISTRZYNI OLIMPIJSKIEJCo można osiągnąć do 27. Urodzin? Znaleźć przyjaciół, wyzwolić ciekawość, szukać odpowiedzi, stawać w obronie, polubić siebie, rozpoznać swoje solidne strony, czuć, upadać, radować się, płakać, podciągać się, kochać, śmiać się, żałować, złościć, wybaczać, coś zyskać, coś stracić…Kamila Skolimowska, choć zmarła w wieku 27 lat, doświadczyła tego wszystkiego.
I więcej – poznała smak triumfu. Nie miała jeszcze 18 lat, gdy zdobyła złoty medal na igrzyskach w Sydney.Nie jest to jednak tylko tragiczna opowieść. Kama (bo tak ją wszyscy nazywali) niedoskonałości zmienia w atut, dokłada niezłomność charakteru i nabywa pewności, że sport będzie ważną częścią jej życia.
Jest zwyczajną dziewczyną, która ma tę przewagę nad innymi zwyczajnymi dziewczynami,znakomicie wie, czego chce. Dzięki determinacji, silnej osobowości, łutowi szczęścia i życzliwości najbliższych zdobywa nagrodę należną największym mistrzom.Robi coś jeszcze.
Inspiruje nas, bez względu na to, ile mamy lat, do odpowiedzi na kluczowe pytanie: A Ty? Czy już wiesz, co chcesz zrobić ze swym życiem?Kama była unikatową kobietą, zawodniczką, koleżanką i przyjaciółką.
Czytając tę książkę, poprzez chwilę poczułam, jakby Kamila znów była obok. Wróciło mnóstwo wspomnień. Łączył nas sport, ale też serdeczna przyjaźń. Cieszę się, że ta książka jest pełna życia, radości, emocji, bo taka właśnie była Kama.Otylia JędrzejczakTo była Cud–Dziewczyna.
W sporcie wielka. W życiu skromna, z ogromnym poczuciem humoru. Pamiętam, jak opowiadała mi, iż chce zostać policjantką, jak konsekwentnie realizowała swój plan. Jak razem włóczymy się po Paryżu i mówi ze śmiechem, że z podróży zna tylko stadiony.
Taka była Kama. Szkoda, iż przeleciała poprzez życie jak kometa. Ta książka nie pozwoli o niej zapomnieć.Dorota WellmanWyjątkowa książka o unikatowej dziewczynie. Kama taka, jaką ją pamiętamy!Szymon ZiółkowskiBEATA ŻUREKPracę w „Gazecie Wyborczej” rozpoczęła w 1992 roku, od 2012 roku jest zastępcą redaktora naczelnego katowickiej redakcji.
Z wykształcenia politolog, absolwentka Uniwersytetu Śląskiego. Współautorka biografii Antoniego Piechniczka „Piechniczek. Tego nie wie nikt”. Szczęśliwa żona, mama Agnieszki.TOMASZ CZOIKRocznik 1989, absolwent socjologii w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej i studiów śląskich