Tom 37. Kolekcji "Media początku XXI wieku". "Rozwój technologii informacyjnych rozszerzył widocznie możliwości badawcze i innowacyjne w zakresie Nauk o Mediach. Zaowocowały one osiągnięciami w zakresie cyfryzacji, komunikacji i mediów.
Dostęp do przekazu medialnego na szeroką skalę, niezależnie od czasu i miejsca, wpłynął na zaangażowanie młodych ludzi w zgłębianie tajników nowych mediów. Konsoliduje się to też z zapotrzebowaniem rynku pracy na kompetencje specjalistów w tej dziedzinie.
Zasadność konwergencji technice informacyjnych i mediów spowodowała powołanie kierunku studiów - Logistyka Mediów na Wydziale Dziennikarstwa informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego. Studenci tego kierunku rozwijają swoją wiedzę i umiejętności w zakresie wykorzystania nowoczesnych technice w mediach, użytecznego ich , a także zarządzania przedsiębiorstwami medialnymi.
Zwieńczeniem studiów są prace dyplomowe. Dokumentują one obszar zainteresowań absolwentów, ich dociekliwość badawczą oraz umiejętności pisarskie. Ogólnie - dorosłość zawodową. Niniejsza publikacja stanowi zbiór, wybranych spośród najlepszych prac dyplomowych, które powstały na Logistyce w roku akademickim 2015/2016.
Opiekę merytoryczną nad pracami licencjackimi pełnili pracownicy Katedry technologii Informacyjnych Mediów i współpracownicy. Zaprezentowane prace to efekt odbytych seminariów dyplomowych, dyskusji, sporów, zamiany doświadczeń.
cechuje je merytoryczny język, właściwy układ, stosownie sformułowana hipoteza, która została potwierdzona za pomocą dopracowanej metodologii. Wykorzystana literatura, równocześnie polska jak i obcojęzyczna, dostosowana przez Autorów prac, jest aktualna i zgodna z prezentowanymi tematami.
Przypisy oraz spisy form graficznych użyte w tekstach publikacji są odpowiednie do poziomu prac. Zawarte w niniejszej publikacji opracowania zawierają wartościowe i aktualne dane konieczne każdemu studentowi Logistyki.
na dodatek stanowią przykłady prac dyplomowych." Z Wprowadzenia Powyższy opis pochodzi od wydawcy.