Strategia marketingowa organizacji pomijająca jej uczestnictwo w targach jest strategią ułomną. Pozbawiona jest bowiem podstawowego środka komunikowania się środowiska branżowego, a także strategicznego źródła danych o partnerach, sprzymierzeńcach, konkurentach, a choćby potencjalnych przeciwnikach.
Niniejsza praca ma w zamierzeniu jej Autorów nie tylko przybliżyć idee, cele i koncepcje przedsięwzięć targowych,typowo dostarczyć informacji koniecznych do oceny szans sukcesu przedsiębiorstwa na targach.
Książka składa się z dwóch części. Część pierwsza, teoretyczno-opisowa, oparta jest na publikacjach krajowych i zagranicznych na temat targów. Gromadzi ona uporządkowany przegląd poglądów dotyczących ich istoty, funkcji i typów.
Szczególną uwagę poświęcono charakterystyce uczestników rynku targowego, a także długofalowym kierunkom przemian tego rynku. Zaproponowano system mierników wielkości, a także rangi targów w skali mikro-, mezo- i makroekonomicznej.
Druga część monografii zawiera wyjątkową analizę rzeczywistych struktur polskiego rynku targowego, analizę koncentracji tego rynku i hierarchię miejskich ośrodków targowych. Opracowanie jest skutkiem zainteresowań pracowników Katedry Handlu i Instytucji Rynkowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, w szczególności dwuletnich studiów i analiz w ramach programu badań statutowych UEK.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.