Zaletą monografii jest kompleksowe podejście metodologiczne do poszczególnych przepisów kodeksu pracy, statuujących instytucję przedawnienia, z uwzględnieniem praktyki ich użytkowania, co odzwierciedla analizowane orzecznictwo sądowe.
w efekcie opracowanie daje obraz praktyki używania omawianej instytucji prawnej. Z uwagi na przystępność merytoryczną, a także usystematyzowaną treść praca ma także walory dydaktyczne. Publikacja stanowi cenny przyczynek do rozwoju prawa pracy jednocześnie w jego warstwie naukowej, jak i w zakresie praktyki wykorzystywania instytucji przedawnienia.
dr hab. Antoni Dral, prof. Nadzw. WSPiA Niniejsza książka stanowi niewątpliwie szczególnie wartościowe opracowanie mające walor naukowy. Autorka dokonuje analizy każdej kwestii prawnej z dziedziny prawa pracy i zwraca uwagę na niemało aspektów prawnych z tym związanych.
Ewa Suknarowska-Drzewiecka każdy prezentowany w monografii problem prawny omawia na podstawie poglądów doktryny i stanowiska orzecznictwa, co jest bardzo cenne dla Czytelnika, a także wyraża swoje poglądy.
dr hab. Barbara Bajor, prof. Nadzw. INP PAN