Język F# jest nowoczesnym, lecz dojrzałym językiem programowania, który zyskuje coraz obszerniejszą popularność. Upraszcza on korzystanie z kilku paradygmatów programowania: programowania funkcyjnego, obiektowego i imperatywnego.
Został zaprojektowany do pisania prostego, konkretnego i produktywnego kodu, ale przydaje się do rozwiązywania złożonych problemów. Kod w F# jest zwięzły i efektywny. Sam F# jest projektem open source, jednak stanowi część platformy.NET.
To wszystko czyni z niego język przyszłości! Trzymasz w ręku kompletny przewodnik po języku F#, w którym wyczerpująco przedstawiono dane potrzebne do rozpoczęcia pracy w tej technologii. Zwięźle opisano tu paradygmaty obsługiwane poprzez F#, a następnie pokazano, w jaki sposób można posłużyć się tym językiem do rozwiązywania problemów z siecią, danymi, programowaniem równoległym i analizami.
W ten sposób nauczysz się stosować wspomniane paradygmaty i używać kwerend, co pozwoli Ci osiągnąć wysoką wydajność w pisaniu programów dla wielu systemów i technice. W tej książce odszukasz: wyjaśnienie paradygmatów programowania funkcyjnego, obiektowego i imperatywnego kompletne dane na temat najnowszej wersji języka F# instrukcje dotyczące projektowania bibliotek języka F# wskazówki dotyczące pisania hermetycznego i uporządkowanego kodu zagadnienia programowania reaktywnego, asynchronicznego i równoległego techniki rozwiązywania problemów programistycznych za pomocą F# Z językiem F# rozwiązywanie problemów stanie się przyjemnością!
Don Syme -- jest architektem języka F#. Brał udział w rozwijaniu typów generycznych w C# i technologii.NET Common Language Runtime. W 2015 roku został odznaczony srebrnym Medalem Królewskiej Akademii Inżynierii.
Adam Granicz -- ma 10-letnie doświadczenie w pracy z językiem F#. Pracuje nad narzędziem WebSharper -- podstawowym środowiskiem dla języka F#. Regularnie pisze artykuły i zabiera głos na konferencjach.
Antonio Cisternino -- jest profesorem Uniwersytetu w Pizie we Włoszech. Zajmuje się na ogół metaprogramowaniem i budową architektury systemów. Od kilku lat korzysta z F# i bierze udział w rozwijaniu tego języka.