Termin wirtualizacja od jakiegoś czasu jest bardzo popularny. Oznacza abstrakcję zasobów obliczeniowych opartą na innych zasobach, jednak specjaliści IT słowo to kojarzą z abstrakcją sprzętu (serwerów), czyli oddzieleniem systemu operacyjnego od sprzętu, na którym jest uruchomiony.
dzięki czemu na jednym fizycznym serwerze można jednocześnie uruchamiać sporo systemów operacyjnych. W takiej właśnie technologii działa rodzina produktów VMware vSphere. Tego typu wirtualizacja przynosi niemało różnych korzyści, od oszczędności wynikających z mniejszej liczby potrzebnego sprzętu po lepszy dostęp do sieci i puli zasobów, które można wykorzystywać z dużo większą sprawnością.
W książce znalazły się wszelkie informacje potrzebne do instalowania, konfigurowania i monitorowania wirtualnego środowiska z wykorzystaniem VMware vSphere 6.7. Zaprezentowano tu obfity zakres możliwości vSphere, opisano też {pomocn|przydatn)e funkcjonalności i udogodnienia.
Dokładnie przedstawiono zagadnienie instalacji i konfiguracji sieci wraz z magazynami danych vSphere. Kolejne rozdziały poświęcono wysokiej dostępności, nadmiarowości i wykorzystaniu zasobów. Nie zabrakło opisu tworzenia maszyn wirtualnych i zarządzania nimi, a także monitorowania ich pracy i diagnozowania problemów.
To wyczerpujące kompendium wiedzy o implementowaniu, utrzymywaniu i diagnozowaniu środowisk wirtualnych klasy korporacyjnej. W książce między innymi: planowanie wdrożenia i proces wdrażania środowiska VMware vSphere, konfigurowanie sieci, maszyn wirtualnych oraz pamięci masowych, zarządzanie przydzielaniem i wykorzystaniem zasobów, monitorowanie wydajności i dostępności infrastruktury, zapewnienie ciągłości działania, automatyzowanie typowych operacji administracyjnych.
VMware vSphere: zostań mistrzem wirtualizacji! Powyższy opis pochodzi od wydawcy.