KOMPLEKSOWY PORADNIK DLA ALERGIKÓW I ICH RODZIN
ALERGIA to hasło wyszukiwane w Internecie częściej niż MIGRENA, ZAWAŁ czy RAK PIERSI. Ta choroba cywilizacyjna to zmora dzisiejszych czasów. Mimo iż co trzecia osoba boryka się z jej uciążliwymi objawami, nieprzystępno jest dostać pomoc od specjalistów. Wielu rodziców zadaje pytania, na które nie otrzymuje jednoznacznych odpowiedzi.
Dr Sophie Farooque, czołowa brytyjska ekspertka w dziedzinie alergologii, pomoże ci rozpoznać, czy to, co ci dolega, to z całą pewnością alergia, obali mity na jej temat, zaproponuje praktyczne rozwiązania najczęstszych problemów, zmniejszy niepotrzebne cierpienie twojego dziecka i poruszy kluczowe tematy:
skąd się biorą błędne diagnozy
jak leczyć katar sienny i nieżyt nosa
jak żyć z alergią pokarmową, opóźnioną alergią pokarmową i anafilaksją
jak radzić sobie z alergią na leki
jaki jest związek miedzy egzemą a genami
czy można ustrzec dziecko przed reakcjami alergicznymi
co powinniśmy wiedzieć o kotach i psach w domu
jaki wpływ na walkę z alergią ma witamina D
Zrozumieć alergię to źródło rzetelnych informacji i funkcjonalnych porad, transparentne wykresy, studia przypadków, konkretne rozwiązania. Ty i twoi bliscy poczujecie się zaopiekowani i otrzymacie odpowiedzi na nurtujące was pytania.
ZROZUM ALERGIĘ I POPRAW JAKOŚĆ swojego ŻYCIA
Doktor Sophie Farooque - członkini Królewskiego Kolegium Lekarskiego, w 2018 roku została wybrana do rady Brytyjskiego Towarzystwa Alergologicznego i Immunologicznego. Z ramienia brytyjskiej Narodowej Służby Zdrowia pracuje jako lekarka specjalistka w szpitalu St. Mary's w Paddington, zaangażowała się też w badania nad reakcjami alergicznymi na szczepionkę przeciwko COVID-19. Regularnie uczestniczy w konferencjach lekarskich w kraju i za granicą, a cytaty z jej prac naukowych i przemówień można znaleźć w takich czasopismach jak "The Guardian" i "The Times". Pojawiła się w programach telewizyjnych This Morning, Sky News i The One Show. Nad wyraz zależy jej na zapewnieniu pewności siebie w radzeniu sobie z alergią zarówno pracownikom służby zdrowia, jak i pacjentom. Można ją znaleźć na Twitterze jako @LondonAllergy.