Podróż Cilki Czytałeś bestseller Heather Morris pod tytułem „Tatuażysta z Auschwitz"? Jeśli tak, to poznałeś już Cilkę Klein, która poprzez trzy lata przebywała w obozie Auschwitz-Birkenau. Co ją czekało po wyzwoleniu obozu koncentracyjnego? Tego dowiesz się z książki „Podróż Cilki".
Co stało się z bohaterką? Z deszczu pod rynnę Tak w skrócie można określić sytuację, w jakiej znalazła się Cilka. Tytułowa bohaterka książki „Podróż Cilki" po wyzwoleniu Auschwitz miała 19 lat i trafiła do sowieckiego łagru, gdzieś w głębi mroźnej Syberii.
Jej nadzieja na wolność rozgorzała w sercu w styczniu 1945 roku,momentalnie zgasła. Los okazał się przewrotny, a jak dowiesz się z opowieści snutej poprzez Heather Morris, Cilka została oskarżona przez komunistyczne władze o kolaborację z wrogimi, nazistowskimi Niemcami.
W związku z tym władze radzieckie skazały ją na 15 lat życia w łagrze. Życie bywa niesprawiedliwe Cilka już będąc w obozie w Auschwitz, wykazywała się odwagą. Była dzielna, pomimo młodego wieku. Tatuażysta z Auschwitz był pod wielkim wrażeniem jej hartu ducha.
Niestety, po wyzwoleniu obozu nie czekało na nią nic prawidłowego. Cierpienia spowodowane utratą rodziny, widokiem śmierci, rozpaczą współosadzonych i wszechobecnym głodem nie skończyły się po zakończeniu wojny.
Wtedy rozpoczęła się kolejna „Podróż Cilki", tym razem z Oświęcimia na Syberię. Kobieta znów jest w obozie, znów musi cierpieć. Jednak jak się przekonasz, Cilka nie traci wiary w to, że wszystko będzie poprawnie.
choćby w największych ciemnościach spowodowanych beznadzieją łagru sowieckiego, zachowuje odwagę, współczucie i po prostu człowieczeństwo. Co ją czeka? Czy przetrwa pracę w łagrze? Poznaj jej losy!