Co to jest taping i jak działa?
Taping, czyli dynamiczne plastrowanie z powodzeniem stosują profesjonalni fizjoterapeuci, sportowcy, jak na dodatek osoby odczuwające uporczywy ból. Używają ich, aby odzyskać zdrowie i skuteczność fizyczną. Jest to ergonomiczna metoda leczenia, całkowicie wolna od skutków ubocznych. Taping polega na oklejaniu wybranych fragmentów ciała elastycznymi plastrami o specjalnej strukturze, które nie ograniczają ruchów. Nieprzeciętnie dopasowują się do skóry, są elastyczne, pozwalają na przepływ powietrza i są wodoodporne. Metoda tapingu została opracowana na początku lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku poprzez Japończyka dr. Kenzo Kase i spopularyzowana w Stanach Zjednoczonych i Europie. Z książki dowiesz się, jak należycie wykonać taping twarzy i kolan, pleców czy brzucha. Z ich pomocą pozbędziesz się bólu kręgosłupa, skurczy mięśni, zapalenia stawów, nieprzyjemnego napięcia czy nieelastycznienia.
Poznaj zasady dynamicznego plastrowania
Ta książka to poręczny przewodnik tapingu, która łączy zastosowanie rozciągliwych plastrów z terapią manualną i aktywnością fizyczną (fizjoterapią). Dzięki niej poznasz 80 sposobów dynamicznego plastrowania aż na 160 dolegliwości. Wszystkie metody przyklejania plastrów są szczegółowo i szczególnie prosto objaśnione. Dodatkowym ułatwieniem są zawarte w tym poradniku tapingu kolorowe fotografie, krok po kroku prezentujące sposoby i miejsce naklejania plastrów. Aby pracować z tą metodą, nie Ci trzeba specjalistycznej wiedzy ani z zakresu fizjoterapii, ani medycyny. Z poradnika dowiesz się wszelkiego, by móc pewnie i skutecznie stosować taping na sobie i innych. Ta metoda jest łagodna i bezpieczna i stanowi genialne uzupełnienie terapii manualnej. Można ją stosować choćby u dzieci, pań w ciąży i osób w podeszłym wieku.
Gdzie umieścić plastry, by taping twarzy czy kolan był wydajny?
Te kolorowe plastry przylegają jak druga skóra i zależnie od tego, jak i gdzie są przyklejane, umożliwiają osiągnięcie przeróżnych efektów. Plastry można wykorzystać przy skręconej kostce, rwie kulszowej czy łokciu tenisisty, a choćby dolegliwościach menstruacyjnych. W tym szczegółowym przewodniku tapingu ponadto odszukasz opis i użycie nieznacznych kratkowanych i magnetycznych plastrów. Punktowe leczenie jest wyodrębnione w terapii punktów spustowych czy akupunkturowych. Autorzy przekonują także, że w tapingu można też zespalać nieduże i zwykłe plastry, np. W przypadku bólu głowy, zapalenia zatok przynosowych, skurczy mięśni czy dolegliwościach bioder. Czy kolor plastrów ma znaczenie dla twojego zdrowia? Okazuje się,barwy nie mają związku ani z wytrzymałością, ani z rozciągliwością. Niektórzy terapeuci przypisują jednak kolorom działanie terapeutyczne.
Jak wykonać taping kolana i taping twarzy?
Taping twarzy przyniesie ulgę osobom z chorobami zatok czy borykających się z zatkanym nosem. Stosowne umiejscowienie taśm w okolicy nosa i zatok uśmierzy ból, uwolni zebrany w nich płyn, by przynieść natychmiastową ulgę. Natomiast przyklejenie plastra magnetycznego albo kratkowanego w punkcie trzeciego oka na czole przyniesie ulgę przy bólach głowy. Przy bólu kolan, w jego górnej albo dolnej części, umieszczenie plastrów zmniejszy napięcie i w ciągu 7 dni wyraźnie usunie ból stawów.
Taping pomoże ci:
złagodzić bóle kręgosłupa, kolan, barku, łokci, nadgarstków,
pozbyć się zapaleń i bólu stawów i ścięgien,
zniżyć obrzęk i ból pleców,
przyspieszyć cykl gojenia się ran, urazów, stłuczeń,
przywrócić równowagę w układzie mięśniowo-powięziowym,
odzyskać dobrą postawę,
podnieść swoją aktywność fizyczną i wydolność organizmu.
Plastry zdrowia na każdy ból