Grafika komputerowa z reguły kojarzy się z wyretuszowanymi zdjęciami modeli i modelek. W rzeczywistości daje nam o dużo pokaźniejsze możliwości.
Piksele, wektory i inne stwory to wprowadzenie do grafiki komputerowej dla dzieci i nie tylko. Dowiesz się, czym są tryby barw, na czym polega różnica pomiędzy grafiką rastrową a grafiką wektorową, a także zobaczysz, na co należy zwrócić uwagę, przygotowując plik do publikacji w internecie i do druku.
Poznasz programy do grafiki rastrowej: Photoshop Online Tools, Adobe Photoshop CC. Pierwsza z tych aplikacji jest darmowa i przystępna w wersji webowej. Posiada wszystkie podstawowe i najszczególniej potrzebne narzędzia, które wynajdziesz także w drugim, komercyjnym, programie. Dzięki Photoshop Online Tools nauczysz się korygować fotografie, stosować przeróżne atrakcyjne efekty, zmieniać ustawienia obrazu, np. Balans bieli, nasycenie barw lub kontrast. Photoshop CC natomiast ułatwi Ci zrozumienie istoty warstw i ich użytkowania.
Jeśli chcesz zaprojektować ulotkę, logo, wizytówkę, powinny Cię zainteresować aplikacje do grafiki wektorowej: Inkscape (bezpłatny) i CorelDRAW X8. Nauczysz się używać linii pomocniczych, korzystać z mechanizmów pozwalających na powielanie oraz ich jednoczesne przekształcanie. Zobaczysz, że grafika wektorowa może być równie atrakcyjna, jak grafika rastrowa.
W publikacji przedstawiono kompletne przykłady, a każdy etap pracy został dokładnie opisany i zilustrowany, co umożliwia porównanie własnego dzieła z omawianym ćwiczeniem. Pamiętaj, iż jedynym ograniczeniem w grafice komputerowej jest wyobraźnia. Projekty mogą być niebanalne już dzięki kilku narzędziom. Już dziś rusz szare komórki i stwórz coś fajnego!Grafika komputerowa w głównej mierze kojarzy się z wyretuszowanymi zdjęciami modeli i modelek. W rzeczywistości daje nam o niemało pokaźniejsze możliwości.
Piksele, wektory i inne stwory to wprowadzenie do grafiki komputerowej dla dzieci i nie tylko. Dowiesz się, czym są tryby barw, na czym polega różnica pomiędzy grafiką rastrową a grafiką wektorową, a także zobaczysz, na co należy zwrócić uwagę, przygotowując plik do publikacji w internecie oraz do druku.
Poznasz programy do grafiki rastrowej: Photoshop Online Tools, Adobe Photoshop CC. Pierwsza z tych aplikacji jest gratisowa i dostępna w wersji webowej. Zawiera wszystkie podstawowe i najszczególniej konieczne narzędzia, które znajdziesz także w drugim, komercyjnym, programie. Dzięki Photoshop Online Tools nauczysz się korygować fotografie, stosować najróżniejsze atrakcyjne efekty, zmieniać ustawienia obrazu, np. Balans bieli, nasycenie kolorów albo kontrast. Photoshop CC natomiast ułatwi Ci zrozumienie istoty warstw i ich użytkowania.
Jeśli chcesz zaprojektować ulotkę, logo, wizytówkę, powinny Cię zainteresować aplikacje do grafiki wektorowej: Inkscape (darmowy) i CorelDRAW X8. Nauczysz się używać linii pomocniczych, korzystać z mechanizmów zezwalających na powielanie , a także ich jednoczesne przekształcanie. Zobaczysz, że grafika wektorowa może być jednakowo ciekawa, jak grafika rastrowa.
W publikacji przedstawiono kompletne przykłady, a każdy etap pracy został skrupulatnie opisany i zilustrowany, co pozwala na porównanie własnego dzieła z omawianym ćwiczeniem. Pamiętaj, że jedynym ograniczeniem w grafice komputerowej jest wyobraźnia. Projekty mogą być atrakcyjne już dzięki kilku narzędziom. Już dziś rusz szare komórki i stwórz coś fajnego!
gratisowy fragment: