Książka nazywana jest potocznie,,biblią coachingu". Od 1998 roku, gdy ukazało się jej pierwsze wydanie, koncepcja coachingu koaktywnego zadowala się niesłabnącym zainteresowaniem, a jej autorzy - jednocześnie pionierzy tej metody - dostosowują treść kolejnych edycji do stale zmieniających się realiów.
W procesie coachingu koaktywnego coach skupia się na wspieraniu klienta w odkrywaniu jego potencjału i kreatywności, a nie bezpośrednio na problemach czy celach klienta (coachee). Autorzy wyjaśniają, na czym polega cykl prowadzący do głębokiej zmiany i opisują, jak można go uruchomić przez budowanie relacji partnerskich.
W ich wizji umiejętności coachingowe powinni wykorzystywać nie tylko profesjonalni trenerzy, ale także menedżerowie i nauczyciele, pomagając swym współpracownikom i podopiecznym w pełni realizować swój potencjał w ramach organizacji.
W najnowszym wydaniu Autorzy przedstawiają: najnowszą terminologię coachingową, przykłady prowadzonych w różnych kontekstach dialogów między coachem i klientem, możliwe użycia elementów coachingu koaktywnego poprzez liderów (m.in.
przykłady rozmów pomiędzy menedżerem a pracownikiem) poręczne ćwiczenia umożliwiające doskonalenie kompetencji. Spory komplet narzędzi coacha, zawierający ćwiczenia, kwestionariusze, listy kontrolne oraz formularze {pomocn|przydatn)e podczas sesji coachingowych, jest dostępny w wersji elektronicznej na stronie www.coaching-koaktywny.wolterskluwer.pl po wpisaniu zamieszczonego w książce kodu aktywacyjnego.