Prezentowany tom poświęcony jest problematyce planowania działań antyterrorystycznych, reagowania i specyfice ochrony infrastruktury krytycznej. Wyodrębnione zagadnienia są jak najszczególniej aktualne i wpisują się w całości w kierunki aktywności antyterrorystycznych większości państw walczących ze zjawiskiem.
obecnie dodatkowo w Polsce podejmowane są prace legislacyjne prowadzące do wzmocnienia bezpieczeństwa infrastruktury krytycznej poprzez ustanowienie bardziej obligatoryjnych standardów jej ochrony. Na kolejnych stronach publikacji będzie się można zapoznać z kierunkami tychże zmian i propozycji ustawowych i przeczytać o podobnych inicjatywach antyterrorystycznych w innych obszarach funkcjonowania państwa.
Tom złożony jest łącznie z czternastu rozdziałów. Do jego powstania przyczyniło się grono wysokiej klasy specjalistów, ekspertów, praktyków, podejmując w zaproponowanych tematach i treści artykułów ciekawe wątki porządkujące, otwierające na świeże perspektywy analizy określonych problemów i propozycje rozwiązań i rekomendacje.
W serii polecamy: "Bezpieczeństwo antyterrorystyczne budynków użyteczności publicznej. Tom 1. Terroryzm, strategie zwalczania, edukacja antyterrorystyczna" Powyższy opis pochodzi od wydawcy.