Książka Agnieszki Głodowskiej wpisuje się w szeroki trend badań nad przedsiębiorczością. Prezentowana praca koncentruje uwagę Czytelnika na przedsiębiorczości krajowej w rozmiarze międzynarodowym. Autorka zatem z jednej strony osadza prowadzone rozważania na poziomie poszczególnych gospodarek narodowych, ale z drugiej strony wychodzi ponad poziom narodowy, odwołując się do międzynarodowych porównań.
użycie poprzez Autorkę komparatystyki międzynarodowej i prowadzenie rozważań z per-spektywy przedsiębiorczości międzynarodowej czyni prezentowaną monografię niepowtarzalnym opracowaniem na polskim rynku wydawniczym (...).
Przeprowadzenie międzynarodowych porównań przedsiębiorczości krajowej jest nad wyraz niebanalnym zabiegiem poznawczym, lecz także ma znaczny ładunek użyteczny. Uzyskane rezultaty stanowią wyjątkowo prawidłowe zaplecze konceptualno-empiryczne dla modelujących, programujących politykę gospodarczą, w szczególności zaangażowanych w nakreślanie działań pobudzających rozwój firm niewiele znaczących i, a także oddziałujących na rynek pracy.
Z recenzji dr hab. Barbary Jankowskiej, prof. UEP (Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu) Praca stanowi kompendium wiedzy o przedsiębiorczości krajowej w ujęciu międzynarodowym. Jako taka jest pokaźnym zbiorem przeważnie literatury zagranicznej, odnoszącej się do zaprezentowanej tematyki.
Jest także należycie produkowaną pracą badawczą, demonstrującą na tle badań światowych osiągnięcia własne Autorki (...). Badania przedstawiane w monografii (...) są konsekwencją drobiazgowej, wręcz mrówczej pracy. Autorka powołuje się na liczne prace najważniejszych badaczy tematu, wykorzystując je jako podstawę swoich własnych dociekań.
Z recenzji dr. Hab. Tomasza Bernata, prof.