Książka ukazuje aktualne wyzwania edukacji menedżerskiej w szerokim kontekście społeczno-gospodarczym. Autorka szczególną uwagę skupia na profesji menedżera, jego środowisku pracy i kompetencjach.
Porusza również problematykę tożsamości, roli, wartości i autorytetu menedżera. Zastosowanie etnografii jako metody badawczej pozwoliło na kompleksowe ujęcie cyklu edukacji menedżerskiej i ukazało złożoność relacji pomiędzy jego uczestnikami.
Umożliwiło podjęcie takich tematów jak typologie szkół zarządzania, programy i metody edukacyjne, specyfika kształcenia menedżerów, a także rola nauczyciela akademickiego w tym procesie. Książka jest oparte na wynikach dogłębnych badań terenowych prowadzonych w latach 2012–2018 i wpisuje się w trend symboliczno-interpretatywny.
*** Dr Agnieszka Postuła – pracownik naukowy na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Zajmuje się antropologią organizacji i od lat prowadzi badania terenowe dotyczące komunikacji, profesji, kultury w organizacjach, ról społecznych i edukacji menedżerskiej.
Zainteresowania zawodowe dr A. Postuły obejmują także szkolenia z zakresu budowania zespołu, pracy grupowej, komunikacji interpersonalnej i negocjacji, co wykorzystuje w pracy trenerskiej i doradczej. Autorka wielu publikacji w językach polskim, angielskim i rosyjskim.
Tytuł Współczesna edukacja menedżerska badania etnograficzne Autor Agnieszka Postuła Wydawnictwo Poltext EAN 9788381750004 ISBN 9788381750004 Kategoria Biznes,ekonomia,marketing\Zarządzanie liczba stron 292 Format 16.5x23.5x1.3 cm Rok wydania 2019 Oprawa Miękka Wydanie 1 Waga 0.484 kg