Praca w służbie bhp. Praca czy służba?
Praca w służbie bhp. Praca czy służba?
Praca w służbie bhp. Praca czy służba?

Praca w służbie bhp. Praca czy służba?

45,70 zł

Specjalna okazja dla Ciebie!

Najlepszą ofertę przygotował TaniaKsiazka.pl w cenie 45,70 zł

Przeszukaliśmy dużą ilość sklepów online w naszym systemie aby odnaleźć najbardziej korzystną ofertę dla Ciebie. Praca w służbie bhp. Praca czy służba? z kategorii audiobooki kupisz w cenie 45,70 zł w sklepie TaniaKsiazka.pl. Pokazana kwota 45,70 zł nie zawiera ewentualnych kosztów wysyłki.

Zobacz wszystkie oferty ...
 • Cechy:
 • Audiobooki
 • 9788368026061
 • Małgorzata Lotko,Aleksander Lotko
 • Spatium

Opis Praca w służbie bhp. Praca czy służba?

Celem niniejszej monografii jest opisanie i wyjaśnienie, jak pracownicy służby bhp konstruują swoją rzeczywistość zawodową, ze szczególnym uwzględnieniem definiowania i postrzegania, wartościowania oraz gospodarczego i społecznego znaczenia pracy.

Zawartość monografii została przedstawiona w pięciu rozdziałach. W pierwszym rozdziale przedstawiono ewolucję poglądów na pracę, od starożytności aż do dyskursu współczesnego. Osobny fragment poświęcony został współczesnym zmianom w warunkach oraz sposobie świadczenia pracy, które przyniosła rewolucja informatyczna i nastanie społeczeństwa informacyjnego.

Uogólniając wnioski z analizy historycznej, poddano analizie rolę pracy w życiu człowieka, w szczególności spełniane przez nią funkcje, a także zaprezentowane zostały postawy ludzi wobec pracy. Rozdział drugi poświęcony został problematyce wartościowania pracy.

Rozważany w nim jest autoteliczny i instrumentalny rozmiar pracy i omówiono podstawy normatywnych etyk pracy. Wyznaczono ponadto szczególną rolę deontologii zawodowej i kodeksów etycznych stworzonych, by osiągać prawidłowe rezultaty idąc właściwą moralnie drogą.

Rozdział zamknięty został refleksją nad profesjonalizacją pracy w dwóch wymiarach: technologicznym i społecznym oraz nad kategorią profesjonalizmu w rozumieniu „korzystnej roboty". W rozdziale trzecim poddano analizie znaczenie pracy z dwóch perspektyw: gospodarczej i społecznej.

Rozważana jest ona jako szczególny zasób, właściwy ludziom i udostępniany pracodawcom. Zaprezentowano także spór ekonomistów, traktujących pracę jako towar, z humanistami, wskazującymi na głęboką dehumanizację takiego ujęcia sprawy.

Dalej rozważana jest szczególna treść pracy rozumianej jako służba i misja społeczna, u podstaw których leżą altruizm i dążenie do urzeczywistnienia poprzez pracę wartości ważnych dla społeczeństwa. Rozdział czwarty ma charakter metodyczny.

Najpierw krótko omówiono w nim charakterystykę obiektu badania – służby bezpieczeństwa i higieny pracy. Następnie przedstawiono zarysy wykorzystanej metody, którą jest antropologia organizacji, wykonywana w ramach paradygmatu interpretatywno-symbolicznego i metafory kulturowej.

Uzasadniony również został wybór paradygmatu. Opisano również wykorzystane metody, procedurę i obszar badawczy a także przeprowadzono operacjonalizację problemu. Treścią rozdziału piątego jest analiza, interpretacja i wnioskowanie na bazie materiału skategoryzowanego w trakcie realizacji badania empirycznego.

Poddano tu analizie i porównano zgromadzone wyniki, a następnie wyciągnięto wnioski w zakresie konstruowania rzeczywistości zawodowej pracowników służby bhp w zakresie: roli pracy zawodowej w życiu, obserwowanych zmian w sposobie świadczenia i środowisku pracy, satysfakcji z pracy, wartości etycznych, zwłaszcza profesjonalizmu, postrzegania pracy jako towaru i zasobu, a na koniec społecznej służebności i misyjności wykonywanej pracy.

Specyfikacja produktu

Specyfikacja Praca w służbie bhp. Praca czy służba?
Kategoria Audiobooki
ISBN 9788368026061
Autor Małgorzata Lotko,Aleksander Lotko
Wydawnictwo Spatium
Aktualnych ofert 1
Najniższa cena 45,70 zł
Najwyższa cena 45,70 zł
W bazie od 17.05.2024
Data aktualizacji 23.06.2024
Opinia użytkowników -
Nasza recenzja -
Rekomendacja sklepu TaniaKsiazka.pl

Historia cen

Funkcja śledzenia historii zmian cen pozwala Ci podejmować mądre decyzje zakupowe.

Bardzo nam przykro, obecnie brak aktualnych informacji o historii cen tego produktu.

Recenzje / opinie

Opinia klientów jest dla innych ważna! Dodaj swoją recenzję produktu.

Nie znaleźliśmy żadnych recenzji dla Praca w służbie bhp. Praca czy służba?. Twoja opinia może być pierwsza!

Znalezione oferty w bazie

Ewentualne koszty wysyłki dla Praca w służbie bhp. Praca czy służba? nie są uwzględnione w cenach prezentowanych poniżej ofert. Zanim wskażesz miejsce zakupu, zapoznaj się z oceną firmy i uwzględnij koszt wysyłki/dostawy. Aktualizacja katalogu sklepów z ofertami odbywa się co kilka minut.

 • Praca w służbie bhp. Praca czy służba? (oferta z TaniaKsiazka.pl)

  Praca w służbie bhp. Praca czy służba? Sklep on-line
  ★★★★★
  45,70 zł
  Kategoria w sklepie TaniaKsiazka.pl: Audiobooki

Produkty powiązane

Inne z kategorii Audiobooki

Dokumentacja medyczna w praktyce lekarza dentysty
Wydawnictwo Lekarskie PZWL
...