Ze względu na dynamiczne zmiany zachodzące na globalnym rynku pracy, zarządzanie różnorakością staje się coraz bardziej popularnym tematem w naukach o zarządzaniu. Tytułowa bogactwo odnosi się do trzech rodzajów tożsamości: pierwotnej (rasa, wiek, płeć, narodowość), wtórnej (wykształcenie, kwalifikacje, doświadczenie zawodowe, religia), a także organizacyjnej (stanowisko, hierarchia, poziom decyzyjności fason pracy i zarządzania).
Tak rozumiana dostatek staje się przedmiotem namysłu nauk społecznych, prawnych i ekonomicznych. W naukach o zarządzaniu chodzi w głównej mierze o wypracowanie nowego modelu zarządzania zasobami ludzkimi.
Książka pod redakcją dr Sylwii Przytuły traktuje zagadnienie niezwykle praktycznie. Poszczególni autorzy wychodzą od swoich badań dotyczących rożnych segmentów różnorodności i przechodzą do komentarzy i opinii dających się wykorzystać w praktyce.
"Przedstawiony przez Autorów monografii problem został dostrzeżony w sposób umiejętny. Wiodące kategorie badawcze, eksponowane w poszczególnych rozdziałach i zależności występujące pomiędzy nimi wyjaśniono w sposób satysfakcjonujący, demonstrując pokaźny i wieloaspektowy kontekst prowadzonych rozważań.
Podjęty temat jest oryginalny, aktualny oraz ważny jednocześnie z ekonomicznego, jak i społecznego punktu widzenia. Umiejętnie wpisuje się w kierunek pogłębiania, uzupełniania, a także rozszerzania istniejącej wiedzy i wskazywania dalszych kierunków badań w omawianym zakresie.
Próba uzupełnienia zidentyfikowanej poprzez Autorów luki badawczej jest cenna i zasadna, a także świadczy o ich szerokiej dociekliwości naukowej." Z recenzji Prof. Dr hab. Anny Wziątek-Staśko Powyższy opis pochodzi od wydawcy.