wprawdzie Scrum zadebiutował w 1995 roku, jednak wciąż pozostaje dużo wyzwań ważnych dla praktyków Scruma. Nie tylko stoimy przed ciągłym zadaniem polepszania wielu istniejących nieporozumień dotyczących Scruma - wciąż także szukamy najlepszych realnych sposobów i kanałów dostarczenia informacji dla nowicjuszy, a także dla tych, którzy chcą lepiej rozumieć ramy postępowania w Scrumie.
Książka Scrum. 97 rzeczy, które powinieneś wiedzieć aspiruje do tego,skonsolidować świat dojrzałych praktyków ze światem poszukującym rozwiązań. Jest to zbiór 97 esejów wybitnych ekspertów pod redakcją Gunthera Verheyena na temat różnych zagadnień związanych ze Scrumem.
Nie jest to książka do nauki Scruma. Proponuje raczej wgląd w zasady i role struktury Scruma i ich cele oraz prezentuje taktyki, strategie i wzorce do użycia, historie z frontu i niektóre aspekty Scruma, które...
wykraczają poza Scrum. Czy jest udoskonalony sposób aniżeli zebranie i udostępnienie historii pochodzących od wiodących praktyków Scruma, by przedstawić mnóstwo kształtów, jakie może przybrać Scrum$157 Czytelnik dowie się, jak doświadczeni praktycy poradzili sobie z problemami i wyzwaniami i co ich zdaniem jest ważną rzeczą, o której każdy korzystający ze Scruma powinien wiedzieć.
Książka inspiruje, żeby znaleźć swoją drogę w Scrumie, stosując, dostrajając i dopracowując sposoby korzystania z niego poprzez cenionych praktyków.