Senior w rodzinie. Poradnik komunikacyjny Rozwój technice i postęp w niemal wszystkich dziedzinach życia usprawnia nam funkcjonowanie w zglobalizowanym świecie, lecz osłabia więzi międzyludzkie. Młodzi ludzie, tak sprawni w obcowaniu z postępową techniką, są często samotni i bezradni w relacjach.
Inaczej starsi - oni wychowywali się i funkcjonowali w czasach, w których wielką wagę przywiązywało się do pielęgnowania kontaktów z innymi... Teraz ci starsi - wiekowi rodzice, dziadkowie, czasem pradziadkowie, wymagają opieki tych młodszych - dzieci, wnuków, prawnuków.
Tylko jak zapewnić seniorowi pomoc, której potrzebuje$304 Jak w międzypokoleniowym galimatiasie znaleźć wspólną przestrzeń$305 W jaki sposób porozumieć się mogą generacje o zupełnie odmiennych wizjach rzeczywistości$306 Jak przekonać seniora do prawidłowych zmian$307 W jaki sposób mu pomóc, nie naruszając przy tym jego autonomii$308 Jeśli Ty także stoisz przed wyzwaniem mieszkania z i opieki nad seniorem, niewątpliwie zadajesz sobie takie i podobne pytania.
Ta książka - napisany poprzez specjalistkę międzypokoleniowy pomost porozumienia - jest właśnie dla Ciebie. Pamiętaj: opieka nad starszym człowiekiem to nie tylko obowiązek. To także oryginalna okazja!
Senior ma niewyobrażalny potencjał. Każde przeżycie i emocja, jakich niegdyś doświadczył, dołożyły cegiełkę do gmachu jego wiedzy życiowej. Zbierane przez całe dekady, doświadczenia układają się w zbiór mądrości, wykonany w oparciu o osobiste sukcesy i porażki.
Warto po nie sięgnąć, skorzystać z rady starszego członka rodziny. Warto, choćby po to, aby uniknąć błędów, które on już dawno temu popełnił i z których wyciągnął cenne dla nas wnioski. Rozmawiajmy ze sobą, póki mamy na to czas.
Wbrew technicznym pozorom, podmiany myśli potrzebujemy do życia jak powietrza. Jak zacząć$309 Dowiesz się z tej książki! Małgorzata Modrak - gerontolog i promotor zdrowia, autorka książek poradnikowych dla osób starszych i ich opiekunów.
Prowadzi warsztaty z zakresu promocji zdrowia i aktywizacji psychoruchowej (przeważnie wśród osób dorosłych), a także treningi pamięci dla pacjentów z zaburzeniami demencyjnymi, a także ćwiczenia upraszczające funkcje poznawcze dla pacjentów z problemami neurologicznymi np.
po udarach, z chorobą Parkinsona, stwardnieniem rozsianym. Szefuje Centrum Edukacji i Wspomagania Osób Starszych, dzieli się wiedzą i doświadczeniem w gabinecie gerontologiczym (poradnictwo i wspieranie dla pacjentów oraz ich rodzin).
Naucza opiekunów osób starszych i opiekunów medycznych w szkole policealnej. Przez kilka lat pracowała w hospicjum. Miłośniczka spektakularnych książek i sportów zimowych, zwłaszcza morsowania.