Notatnik meksykański Studio emka
Notatnik meksykański Studio emka
Notatnik meksykański Studio emka

Notatnik meksykański Studio emka

24,34 zł

Okazja dla Ciebie!

Najlepszą propozycję ma Empik w cenie 24,34 zł

Przejrzeliśmy bazę internetowych sklepów w bazie Docero aby odnaleźć najbardziej korzystną ofertę specjalnie dla Ciebie. Notatnik meksykański Studio emka Studio Emka z kategorii pamiętniki, dzienniki i listy kupisz w cenie 24,34 zł w sklepie Empik. Wyświetlona cena 24,34 zł nie zawiera ewentualnych kosztów wysyłki.

Zobacz wszystkie oferty ...
 • Cechy:
 • Pamiętniki, dzienniki i listy
 • Studio Emka
 • 9788366142824
 • Marian Stępień
 • Studio Emka

Opis Notatnik meksykański Studio emka

Kaktusy w tysiącu odmian – od miniatur do wielkich słupów. Na horyzoncie szczyty wulkanów. Wśród nich słynny, od czasu do czasu aktywny Popocatépetl, tytułowy bohater wybitnego dzieła literackiego. Wielobarwne pływające ogrody na wodach, ponad którymi wyrosła dwudziestomilionowa stolica nowoczesnego państwa, rozłożona pomiędzy wulkanami na wysokości polskich Rysów.

Matka Boska z Guadalupe – otoczona legendami graniczącymi z prawdą. Do niej z pierwszą pielgrzymką podążył Jan Paweł II. Z całego Meksyku i krajów Ameryki Środkowej zdążają do niej tłumy, które umieją zespajać swą katolicką pobożność z dawnymi wierzeniami; bo przecież od rodzimych bogów i bogiń nie odchodzą, nawet ze strachu przed ich gniewem.

Ofiary z ludzi składane Bogu Słońcu na ołtarzach licznych piramid. Tajemnica kryjąca się za opuszczaniem poprzez Azteków i Majów miast, które wcześniej sami zbudowali... Toltekowie, Olmekowie, Taraskowie, Zapotekowie… Diego Rivera i Frida Kahlo.

José Clemente Orozco, David Alfaro Siqueiros, Rufino Tamayo. Murale opowiadające historię dumnego narodu, stawiającego czoła potędze północnego sąsiada – znienawidzonego, lecz także tego, do którego się zmierza w poszukiwaniu ulepszonego życia.

Niezapomniane Museo Nacional de Antropología e Historia, architektoniczne dzieło Pedra Ramíreza Vázqueza; obfitość kultury Azteków i Majów. Plac Garibaldiego i dolatujące zewsząd dźwięki mariachis i marimbas.

Jak sobie poradzić z tym wszystkim, co się widzi, chłonie, co porusza wyobraźnię? Pozostają strzępy notatek, szkice rysunków… Marian Stępień, historyk literatury, krytyk literacki, publicysta, znawca polskiej literatury emigracyjnej, polityk, emerytowany prof.

zw. Uniwersytetu Jagiellońskiego. Autor 28 książek historycznoliterackich i licznych tekstów publicystycznych. Był stypendystą Fundacji: Fulbrighta, Maxa Plancka i Kościuszkowskiej. Wykładał na uczelniach amerykańskich i meksykańskiej.

Jest członkiem założycielem Stowarzyszenia Twórców i Działaczy Kultury „Kuźnica", a także członkiem założycielem Stowarzyszenia Stypendystów Fulbrighta w Polsce. Był redaktorem naukowym „Rocznika Komisji Historycznoliterackiej PAN", redaktorem naczelnym „Zdania" i współredaktorem „Tekstów".

W latach 1988–1990 pełnił funkcję sekretarza KC PZPR ds. Kultury. Laureat wielu prestiżowych nagród naukowych i społecznych. Odznaczony wysokimi orderami państwowymi. W stolicy Meksyku przebywał w niełatwym roku 1981, łącząc zajęcia uniwersyteckie z poznawaniem kultury tego kraju i przeżywając z oddalenia wydarzenia w Polsce.

Jego "Notatnik meksykański" jest osobistym, erudycyjnym, choć szkicowym refleksem ówczesnych wrażeń – fascynacji pomnikami wielkiej kultury Majów, Tolteków i Azteków, zaciekawienia współczesną społecznością tego kraju, satysfakcji ze spotkań z meksykańską polonią.

Poruszająca i zarazem powściągliwa relacja ze spotkania po kilku latach ojca z córką; zapis wspólnej podróży po monumentach kulturalnych i przyrodniczych Meksyku. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Specyfikacja produktu

Specyfikacja Notatnik meksykański Studio emka
Kategoria Pamiętniki, dzienniki i listy
Marka Studio Emka
ISBN 9788366142824
Autor Marian Stępień
Wydawnictwo Studio Emka
Aktualnych ofert 1
Najniższa cena 24,34 zł
Najwyższa cena 24,34 zł
W bazie od 03.11.2022
Data aktualizacji 13.04.2024
Opinia użytkowników -
Nasza recenzja -
Rekomendacja sklepu Empik

Historia cen

Funkcjonalność monitorowania historii cen pozwala użytkownikowi na obserwację wartości produktu w czasie.

Nie udało się zebrać archiwalnych danych na temat cen dla tego produktu. Proszę spróbuj ponownie w późniejszym czasie.

Recenzje / opinie

Podziel się z nami swoją opinią o tym produkcie! Twój komentarz może pomóc innym użytkownikom.

Obecnie nie ma opinii dotyczących tego produktu. Pomóż innym klientom i podziel się swoją opinią.

Znalezione oferty w bazie

W cenach ofert dla Notatnik meksykański Studio emka Studio Emka, przedstawionych poniżej, nie uwzględniono możliwych kosztów dostarczenia towaru. Zanim zdecydujesz, gdzie dokonać zakupu, koniecznie zapoznaj się z opiniami na temat sklepu i uwzględnij warunki dostawy. Lista sklepów z ofertami jest odświeżana raz na kilkanaście minut.

 • Notatnik meksykański Studio emka (oferta z Empik)

  Notatnik meksykański Studio emka Sklep on-line
  ★★★★★
  24,34 zł
  Kategoria w sklepie Empik: Pamiętniki, dzienniki i listy Studio Emka

Produkty powiązane

Listy od przyjaciela
Studio Emka
Notatnik meksykański Studio emka
Studio Emka

Inne z kategorii Pamiętniki, dzienniki i listy

Listy do persefony Sowello
Sowello
Dziennik ogrodowy Borecka, matylda
Borecka, Matylda
Cesarz wojciech, terechowicz katarzyna Pamiętnik grzecznego psa
Cesarz Wojciech, Terechowicz Katarzyna
...