Jak zaprogramować mózg i uwolnić się od nadmiernego objadania się? Kompulsywne objadanie się to jednostka chorobowa wymagająca stosownego leczenia. Jest stanem, który odbija się na naszym zdrowiu, wyczerpuje emocjonalnie, fizycznie i psychicznie.
wywołuje różne choroby, w tym lęk, depresję oraz jest jedną z przyczyn wycofania społecznego i niskiej samooceny. To wstydliwa przypadłość, którą chorzy nie chcą się dzielić z innymi, gdyż powoduje skrajne emocje.
Według badań statystycznych ponad 20% populacji (najczęściej kobiety) zmaga się z tą chorobą. Obsesyjne jedzenie, czy nadmierne objadanie się należy do grupy zaburzeń odżywiania. To problem nad wyraz powszechny, o którym tylko niewielu otwarcie decyduje się mówić.
Czy bulimia jest chorobą umysłu? W pierwszej książce pt. „Kompulsywne objadanie się" Autorka opisuje swoją historię uzależnienia od jedzenia. Wyjaśniła w niej przyczyny swego zachorowania na bulimię.
„Jak uwolnić się od kompulsywnego objadania się" stanowi kontynuację poprzedniej książki. Ukazuje w niej spersonalizowany plan walki z bulimią, zaburzeniami odżywiania i nadmiernym objadaniem się oparty na sile umysłu.
Podpowiada, jak dzięki dwóm głównym zasadom, zerwała z kompulsywnym objadaniem się i całkowite uwolniła od zaburzeń odżywiania. Dziś odczuwa prawdziwe szczęście, jest zdrowa, bez oznak depresji i innych chorób.