Wydawnictwo uniwersytetu jagiellońskiego Ewolucja uwarunkowań jakości zarządzania
Wydawnictwo uniwersytetu jagiellońskiego Ewolucja uwarunkowań jakości zarządzania
Wydawnictwo uniwersytetu jagiellońskiego Ewolucja uwarunkowań jakości zarządzania
Biznes, ekonomia Wydawnictwo uniwersytetu jagiellońskiego

Wydawnictwo uniwersytetu jagiellońskiego Ewolucja uwarunkowań jakości zarządzania

43,48 zł

Okazja dla Ciebie!

Najlepszą propozycję przygotował TaniaKsiazka.pl w cenie 43,48 zł

Przejrzeliśmy dużą ilość internetowych sklepów w systemie Docero aby wyszukać najlepszą ofertę specjalnie dla Ciebie. Wydawnictwo uniwersytetu jagiellońskiego Ewolucja uwarunkowań jakości zarządzania Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego z kategorii biznes, ekonomia kupisz w cenie 43,48 zł w sklepie TaniaKsiazka.pl. Przedstawiona kwota 43,48 zł nie zawiera ewentualnych kosztów wysyłki.

Zobacz wszystkie oferty ...
 • Cechy:
 • Biznes, ekonomia
 • Wydawnictwo uniwersytetu jagiellońskiego
 • 9788323347576
 • twarda
 • Tadeusz Wawak
 • Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
 • 2019

Opis Wydawnictwo uniwersytetu jagiellońskiego Ewolucja uwarunkowań jakości zarządzania

W XVI wieku wykłady w ówczesnej Akademii Krakowskiej, aktualnie Uniwersytecie Jagiellońskim, odbywały się w czterech kolegiach, które były ośrodkami pracy wydziałów: prawa, lekarskiego, teologii i sztuk wyzwolonych (filozofii).

Do dziś przetrwał budynek Collegium Iuridicum, który w latach 1850-1886 stanowił siedzibę UJ. Przez bramę frontową opuszczali to kolegium absolwenci uniwersytetu prawnicy, których obowiązkiem było przestrzegać prawa, stać na jego straży i bronić państwo.

Obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę skłaniają do historycznej refleksji i retrospekcji w obszarze budowy polskiego szkolnictwa wyższego w pierwszych latach wolności. Już 13 lipca 1920 roku została przyjęta poprzez Sejm Ustawodawczy ustawa o szkołach akademickich.

We wstępie do niej zapisano, iż zadaniem szkół wyższych jest służyć nauce i ojczyźnie. W tym celu posiadają one szukać i dochodzić prawdy we wszystkich gałęziach wiedzy ludzkiej, a także przewodniczyć na drodze poznawania tej prawdy poprzez młodzież akademicką.

Ich zadaniem było na dodatek przygotowanie młodzieży do zawodów użytecznych. W tym samym Dzienniku Ustaw RP z 10 sierpnia 1920 roku, w poz. 494 opublikowano ową ustawę, a w poz. 495 ogłoszono Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych o wprowadzeniu w Warszawie godziny policyjnej w związku ze zbliżająca się Bitwą Warszawską.

Były to niezmiernie nieprzystępne lata, naznaczone złożonymi problemami odradzającego się polskiego szkolnictwa wyższego i jego rozwoju, jakie musiały pokonywać szkoły wyższe w ciężkich warunkach ekonomicznych okresu międzywojennego, okupacji, pierwszych lat po zakończeniu II wojny światowej i następnych.nad wyraz krytycznie oceniana przez środowisko akademickie nowela lipcowa z 1937 roku ustawy o szkołach akademickich w Polsce z 1933 roku wywołała nieprzewidywane wówczas, daleko idące negatywne konsekwencje dla nauki i szkolnictwa wyższego po II wojnie światowej.

świeże władze w Polsce wykorzystały przyjęte w tej ustawie znowelizowane artykuły w formie zniekształconej i wypaczonej do podporządkowania szkół wyższych, a także nauki interesom partii rządzącej. Dekrety Bieruta z 1945 i 1947 roku zastąpiły ustawy i rozporządzenia dotyczące szkolnictwa wyższego przyjęte w okresie międzywojennym, umożliwiając powoływanie magistrów i doktorów niehabilitowanych przeważnie spomiędzy osób politycznie sprawdzonych przez Urząd Bezpieczeństwa oraz nadawanie im uprawnień habilitowanego profesora zwyczajnego.

Po spacyfikowanych poprzez Gomułkę protestach studenckich w marcu 1968 roku wprowadzono karną ustawę umożliwiającą powoływanie, na ogół spośród zaufanych towarzyszy i sygnalistów, doktorów niehabilitowanych na stanowisko docenta z uprawnieniami profesora zwyczajnego i doktora habilitowanego zwanego potocznie docentem marcowym.

Do tych złych doświadczeń powrócono w ustawie Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce z 20 lipca 2018 roku, która znów pozwala mianować na stanowiska profesorów uczelnianych niehabilitowanych doktorów z uprawnieniami

Specyfikacja produktu

Specyfikacja Wydawnictwo uniwersytetu jagiellońskiego Ewolucja uwarunkowań jakości zarządzania
Kategoria Biznes, ekonomia
Marka Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
ISBN 9788323347576
Oprawa twarda
Autor Tadeusz Wawak
Wydawnictwo Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Rok wydania 2019
Aktualnych ofert 1
Najniższa cena 43,48 zł
Najwyższa cena 43,48 zł
W bazie od 06.12.2019
Data aktualizacji 26.05.2024
Opinia użytkowników -
Nasza recenzja -
Rekomendacja sklepu TaniaKsiazka.pl

Historia cen

Funkcja śledzenia historii zmian cen pozwoli Ci podejmować.

nie udało się nam zebrać archiwalnych danych na temat cen dla tego produktu. Spróbuj proszę ponownie w późniejszym czasie.

Recenzje / opinie

Opinia użytkowników jest dla nas bardzo istotna! Dodaj recenzję produktu.

Nie mamy jeszcze opinii na temat tego produktu. Czy chciałbyś dodać pierwszą recenzję?

Znalezione oferty w bazie

Do kwot wyświetlonych poniżej dla Wydawnictwo uniwersytetu jagiellońskiego Ewolucja uwarunkowań jakości zarządzania Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego nie doliczono ewentualnych kosztów wysyłki. Zanim zdecydujesz, gdzie zakupić produkt, zapoznaj się z opiniami o sklepie i uwzględnij warunki dostawy. Odświeżanie katalogu propozycji cenowych następuje co kilka / kilkanaście minut.

 • Wydawnictwo uniwersytetu jagiellońskiego Ewolucja uwarunkowań jakości zarządzania (w sklepie TaniaKsiazka.pl)

  Wydawnictwo uniwersytetu jagiellońskiego Ewolucja uwarunkowań jakości zarządzania Sklep on-line
  ★★★★★
  43,48 zł
  Kategoria w sklepie TaniaKsiazka.pl: Biznes, ekonomia Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego

Produkty powiązane

Współpraca z dostawcami w przedsiębiorstwach społecznie odpowiedzialnych
Wydawnictwo uniwersytetu jagiellońskiego
Zarządzanie w sektorze kultury
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Wydawnictwo uniwersytetu jagiellońskiego Smoki i gazele - barbara fryzeł
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego

Inne z kategorii Biznes, ekonomia

Instytut praktycznej edukacji Kto zabiera twoje pieniądze
Instytut Praktycznej Edukacji
Bankowość wczoraj i dziś Białas małgorzata, mazur zbigniew
Białas Małgorzata, Mazur Zbigniew
Nlp w biznesie Helion
Helion
...