Gospodarka gruntami w miastach
Gospodarka gruntami w miastach
Gospodarka gruntami w miastach

Gospodarka gruntami w miastach

51,18 zł

Specjalna okazja dla Ciebie!

Najkorzystniejszą ofertę ma TaniaKsiazka.pl w cenie 51,18 zł

Przejrzeliśmy całą bazę sklepów internetowych w naszej bazie danych aby odszukać najkorzystniejszą ofertę dla Ciebie. Gospodarka gruntami w miastach Cedewu z kategorii biznes, ekonomia kupisz w cenie 51,18 zł w sklepie TaniaKsiazka.pl. Wyświetlona wota 51,18 zł nie zawiera ewentualnych kosztów wysyłki.

Zobacz wszystkie oferty ...
 • Cechy:
 • Biznes, ekonomia
 • CeDeWu
 • 9788381028530

Opis Gospodarka gruntami w miastach

W książce zaprezentowano złożone procesy wpływające na współczesną przestrzeń miejską, koncentrując się na ocenie struktury wykorzystywania ziemi. Zagadnienia zilustrowane zostały przykładami polskich miast, rozwijających się w zmieniających się warunkach geopolitycznych, zarówno przed wybuchem drugiej wojny światowej, jak i po jej zakończeniu (kiedy to najpierw wpływ na ich rozwój miała centralnie sterowana gospodarka socjalistyczna, a po 1989 r. - gospodarka rynkowa). Autor omówił m. In.: podstawowe pojęcia związane z motywem badawczą (m. In. Ziemia, grunt, teren, nieruchomość); dotychczasowe badania, w szczególności poświęcone tematyce wykorzystywania ziemi przestrzeni miejskiej (zarówno w skali świata, jak i Polski) i problematykę renty gruntowej i jej odmian; formy użytkowania ziemi (zwielokrotnione przez postęp technologiczny, a także realizację zasad gospodarki rynkowej); strukturę własnościową gruntów; czynniki i uwarunkowania wpływające na strukturę używania ziemi; bogactwo jednostek przestrzennych uwzględnionych równocześnie w geodezyjnej ewidencji gruntów, jak i przyjętych w badaniach naukowych. Dodatkowo: poprzez analizę porównawczą Autor zaprezentował strukturę użytkowania ziemi w ostatnich latach w czterech sporych miastach Polski: Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu; w nawiązaniu do tradycyjnych modeli struktury funkcjonalno-przestrzennej miast E.W. Burgessa, H. Hoyta, C.D. Harrisa, a także E.L. Ullmana podjął się próby dobrania do nich struktury przestrzennej wybranych miast Polski, z uwzględnieniem wpływu na jej kształt gospodarki gruntami. Architektura, ekonomika miast, geodezja, geografia osadnictwa, gospodarka nieruchomościami, gospodarka przestrzenna, historia gospodarcza, planowanie przestrzenne, socjologia, urbanistyka i inne - ze względu na interdyscyplinarność omawianej problematyki książkę zaleca się równocześnie środowiskom naukowym, urzędom administracji publicznej, jak i uczestnikom rynku nieruchomości. Może stanowić także źródło wiedzy dla studentów różnych kierunków studiów, zwłaszcza gospodarki przestrzennej (przedmiot Podstawy gospodarowania gruntami), a także innych kierunków o profilu miejskim - jednocześnie uczelni ekonomicznych, jak i ogólnouniwersyteckich. Tytuł Gospodarka gruntami w miastach Autor Bogusław Luchter Wydawnictwo CeDeWu EAN 9788381028530 ISBN 9788381028530 Kategoria Literatura, Zarządzanie liczba stron 220 Format 235x165 mm Rok wydania 2024

Specyfikacja produktu

Specyfikacja Gospodarka gruntami w miastach
Kategoria Biznes, ekonomia
Marka Cedewu
ISBN 9788381028530
Aktualnych ofert 1
Najniższa cena 51,18 zł
Najwyższa cena 51,18 zł
W bazie od 24.05.2024
Data aktualizacji 10.06.2024
Opinia użytkowników -
Nasza recenzja -
Rekomendacja sklepu TaniaKsiazka.pl

Historia cen

Funkcja śledzenia zmian cen pozwala na podejmowanie świadomych decyzji o zakupie.

Na tę chwilę nie posiadamy danych historycznych cenowych dla tego produktu. Przepraszamy za wszelkie utrudnienia.

Recenzje / opinie

Podziel się z innymi swoją opinią o produkcie! Twoje doświadczenie może pomóc innym użytkownikom.

Przepraszamy, ale obecnie nie mamy jeszcze opinii o Gospodarka gruntami w miastach.

Znalezione oferty w bazie

W cenach propozycji dla Gospodarka gruntami w miastach Cedewu, prezentowanych poniżej, nie uwzględniono możliwych kosztów wysyłki. Zanim wybierzesz, gdzie kupić produkt, koniecznie zapoznaj się z opiniami o firmie i uwzględnij warunki dostawy. Odświeżanie katalogu sklepów ma miejsce co kilka minut.

 • Gospodarka gruntami w miastach (oferta z TaniaKsiazka.pl)

  Gospodarka gruntami w miastach Sklep on-line
  ★★★★★
  51,18 zł
  Kategoria w sklepie TaniaKsiazka.pl: Biznes, ekonomia Cedewu

Produkty powiązane

Inne z kategorii Biznes, ekonomia

Instytut praktycznej edukacji Kto zabiera twoje pieniądze
Instytut Praktycznej Edukacji
Bankowość wczoraj i dziś Białas małgorzata, mazur zbigniew
Białas Małgorzata, Mazur Zbigniew
Współpraca z dostawcami w przedsiębiorstwach społecznie odpowiedzialnych
Wydawnictwo uniwersytetu jagiellońskiego
Nlp w biznesie Helion
Helion
Mt biznes Iq wzrostu
MT Biznes
...