Centra, prowincje, zaułki
Centra, prowincje, zaułki
Centra, prowincje, zaułki

Centra, prowincje, zaułki

17,10 zł

Okazja dla Ciebie!

Najlepszą ofertę ma TaniaKsiazka.pl w cenie 17,10 zł

Przeszukaliśmy bazę internetowych sklepów w bazie danych Docero aby wyszukać najkorzystniejszą ofertę specjalnie dla Ciebie. Centra, prowincje, zaułki z kategorii audiobooki kupisz w cenie 17,10 zł w sklepie TaniaKsiazka.pl. Pokazana kwota 17,10 zł nie zawiera ewentualnych kosztów wysyłki.

Zobacz wszystkie oferty ...
 • Cechy:
 • Audiobooki
 • 9788324221783
 • Elżbieta Dutka
 • Universitas

Opis Centra, prowincje, zaułki

W najnowszym tomie Julii Hartwig Spojrzenie odnaleźć można znamienną uwagę: „jaka to przestrzeń bez końca/ od zachwytu światem/ do gęstej grozy nocy". Metaforyka i tematyka przestrzenna w twórczości autorki Zobaczonego jest jednym z najważniejszych środków ujmowania doświadczeń artystycznych i życiowych, własnych i cudzych.

W pracy przedstawiono propozycję odczytania przeróżnego dorobku twórczego Julii Hartwig, obejmującego nie tylko poezję, ale także diarystykę, utwory dla dzieci, felietony, eseje i tłumaczenia, ze szczególnym uwzględnieniem właśnie aspektów przestrzennych i rozmiaru autobiograficznego.

Wykorzystując narzędzia podsuwane przez geopoetykę i inne tendencje badawcze związane ze „zwrotem topograficznym", wskazano trzy sekwencje czasowo-przestrzenne w twórczości Julii Hartwig: francuską, z którą związane są życiowe i artystyczne początki, amerykańską – wyznaczającą znaczną cezurę oraz polską – stały i skomplikowany punkt odniesienia.

Pozwalają one dostrzec w twórczości autorki Błysków swego typu auto/bio/geo/grafię, a zarazem odsłaniają problematyczność kluczowych dla niej pojęć: centrum, prowincja, zaułek. Wskazane sekwencje skłaniają do interpretacji utworów Julii Hartwig w kontekście sporów i przemian w kulturze współczesnej, tradycji i codzienności, historii i pamięci, przekonują o tym, że – jak można przeczytać w wierszu tytułowym z tomu Spojrzenie – „Nie w wybranym nie w oczekiwanym/ miejscu się pokaże/ ten odmieniony w jednej chwili świat".

Elżbieta Dutka – dr hab. Profesor znakomity w Instytucie Nauk o Literaturze Polskiej im. I. Opackiego (Zakładzie Literatury Współczesnej) Uniwersytetu Śląskiego. Autorka książek: Ukraina w twórczości Włodzimierza Odojewskiego i Włodzimierza Paźniewskiego (Katowice, 2000); Mnożenie siebie.

O poezji Andrzeja Kuśniewicza (Katowice, 2007); Okolice nie tylko geograficzne. O twórczości Andrzeja Kuśniewicza (Katowice 2008); Zapisywanie miejsca. Szkice o Śląsku w literaturze przełomu wieków XX i XXI (Katowice 2011); Próby topograficzne.

Miejsca i krajobrazy w literaturze polskiej XX i XXI wieku (Katowice 2014); współredaktorka tomów zbiorowych m.in. Proza polska XX wieku. Przeglądy i interpretacje (tom 2 Katowice 2012, tom 3 Katowice 2014).

Zajmuje się literaturą polską wieku XX i XXI, zwłaszcza prozą kresową i galicyjską, literaturą regionalną oraz dydaktyką literatury.

Specyfikacja produktu

Specyfikacja Centra, prowincje, zaułki
Kategoria Audiobooki
ISBN 9788324221783
Autor Elżbieta Dutka
Wydawnictwo Universitas
Aktualnych ofert 1
Najniższa cena 17,10 zł
Najwyższa cena 17,10 zł
W bazie od 22.05.2024
Data aktualizacji 15.06.2024
Opinia użytkowników -
Nasza recenzja -
Rekomendacja sklepu TaniaKsiazka.pl

Historia cen

Funkcjonalność śledzenia historii cen pozwala na analizę wartości produktu na przestrzeni czasu.

Na tę chwilę nie mamy historycznych danych dotyczących ceny dla produktu Centra, prowincje, zaułki. Przepraszamy za wszelkie niedogodności.

Recenzje / opinie

Podziel się z nami swoją opinią o produkcie! Twoje doświadczenie może pomóc innym kupującym.

Nie mamy jeszcze opinii na temat tego produktu. Czy chciałbyś dodać pierwszą recenzję?

Znalezione oferty w bazie

Do cen pokazanych niżej dla Centra, prowincje, zaułki nie wliczono ewentualnych kosztów wysyłki / dostawy. Podczas wyboru miejsca zakupu, zapoznaj się z oponiami o firmie i weź pod uwagę dodatkowy koszt związany z wysyłką. Lista sklepów jest odświeżana co jakiś czas, około raz na kilka / kilkanaście minut.

 • Centra, prowincje, zaułki (idź do TaniaKsiazka.pl)

  Centra, prowincje, zaułki Sklep on-line
  ★★★★★
  17,10 zł
  Kategoria w sklepie TaniaKsiazka.pl: Audiobooki

Produkty powiązane

Inne z kategorii Audiobooki

Dokumentacja medyczna w praktyce lekarza dentysty
Wydawnictwo Lekarskie PZWL
...