Ciesząca się w Azji ogromną popularnością książka Odwaga bycia nielubianym, która rozeszła się w ponad trzech milionach egzemplarzy, prezentuje, jak stać się człowiekiem, jakim naprawdę chcesz być. Oparta na motywach teorii Alfreda Adlera - obok Freuda i Junga jednego z trzech pokaźnych dziewiętnastowiecznej psychologii - książka ta jest pouczającą dyskusją pomiędzy filozofem a młodym człowiekiem. Ich dyskusja w dostępny sposób ukazuje, że każdy decyduje o własnym życiu i może zrzucić jarzmo przeszłości, zwątpienia oraz cudzych pragnień.
Bycie nielubianym zdecydowanie jest nieprzyjemne. Gdyby to było realne, człowiek chciałby żyć tak, żeby wszyscy go lubili. Chciałby zaspokoić swoje pragnienie bycia docenianym. Lecz starając się żyć tak, by wszyscy cię lubili, wpędzisz się w straszliwą niewolę. Poza tym – to niemożliwe.
Daj sobie szansę na ładniejsze życie
Przedstawiony w niej punkt widzenia wyzwala, daje odwagę do zmiany i do ignorowania ograniczeń stawianych przez otoczenie i samego siebie. Książka napisana jest prostym, przystępnym językiem, dzięki temu każdy może wyciągnąć z niej właściwe dla siebie lekcje. Z jej mądrości zaczerpnęły już miliony czytelników odkrywając jak żyć swym własnym, zgodnym z samym sobą życiem.
Co mówią o książce inni:
Chcielibyśmy potrafić się zmieniać, a jednocześnie prawie każdy z nas się tego boi. Paradoks polega na tym, iż zmiany i tak się dokonują – my możemy jedynie zdecydować, czy damy się im ponieść, czy też napiszemy własny scenariusz. Kishimi i Koga – w wyjątkowo niebanalnej formie rozmów z filozofem – rozbijają nasze mechanizmy obronne, jeden po drugim. Uczą też, jak przestać się wreszcie przejmować tym, co ludzie powiedzą. Wolni od barier, wreszcie będziemy w stanie rozwinąć skrzydła.
- Dagny Kurdwanowska, dziennikarka, autorka, redaktorka naczelna portalu Sukces Pisany Szminką
Ichiro Kishimi i Fumitake Koga w nad wyraz dostępny sposób przedstawiają mechanizmy myślenia odpowiadające za poczucie niezadowolenia z siebie. Podążając za dialogiem filozofa z młodym człowiekiem, czytelnik nabiera przekonania, że sukces jest tylko kwestią osobistego wyboru. Wyjątkowo mądre treści, bazujące na teorii psychologii indywidualnej, każdemu dają szansę na przepiękniejsze życie.
- Dorota Hołówka, prezes Stowarzyszenia Nowa Psychologia