Autorzy wszechstronnie omawiają zagadnienia związane ze szpitalnymi komisjami etyki. Książka jest korzystnym źródłem wiedzy zarówno o aktualnym stanie tych komisji, jak i o zalecanych sposobach ich organizacji, a także funkcjonowania (…).
z całą pewnością liczne omawiane problemy są i będą przedmiotem dyskusji. Część przedstawionych zagadnień dotyczy już nie tyle samych komisji, ile problemów, z którymi komisje etyki powinny mieć i będą posiadać do czynienia.
Są to zagadnienia tworzyjące bardzo obfite, w realiach polskiej ochrony zdrowia i sytuacji społecznej często nierozwiązywalne problemy. Ich zasygnalizowanie i omówienie jest bardzo cenne. Prof. Dr hab. Romuald Krajewski W polskiej literaturze bioetycznej niewiele jest prac poświęconych teoretycznym i użytecznym problemom klinicznych konsultacji etycznych (…) Ewidentną zaletą książki przygotowanej pod redakcją dr Joanny Różyńskiej jest wybór autorów i analiza szczególnie obfitej anglojęzycznej literatury przedmiotu dotyczącej celu, rodzaju i metod etycznych konsultacji szpitalnych, a także strategii doradczych.
prof. Dr hab. Alicja Przyłuska-Fiszer