Książka Kozłowskiego to rozprawa z zakresu filozofii społecznej. Jej głównym tematem jest równość, a raczej - jak sugeruje tytuł - jej znaki, tj. Pojęcia i symbole, za pomocą których ludzie zwykli myśleć o równości i artykułować dążenia równościowe.
(...) Kozłowski prowadzi swoje wywody z wielką kulturą, unikając wszelkiej tendencyjności i doktrynerstwa. Oczywiście sam dobór problematyki równości, jak w dodatku sposób jej prezentacji, świadczą o prorównościowej orientacji Autora.
Jednak stanowczą jego intencją nie jest wykazywanie, iż równość jest dobra, a nierówność zła, lecz wskazywanie na nieoczywistość roszczeń równościowych, dwuznaczność działań do równości zmierzających, niełatwe, dialektyczne relacje między równością a nierównością w potężnych okolicznościach historycznych.
Z recenzji wydawniczej prof. UW Marcina Poręby Michał Kozłowski - filozof, pracuje w Instytucie Filozofii Uniwersytety Warszawskiego. Autor książki Sprawa Spinozy (Kraków 2011), a także współautor badania Fabryka Sztuki.
Podział pracy i dystrybucja kapitałów społecznych w polu sztuk wizualnych we współczesnej Polsce (Warszawa 2014). Para się dodatkowo publicystyką i organizacją życia kulturalnego.