Przedmiotem zainteresowania Autorów stało się interdyscyplinarnie postrzegane cyberbezpieczeństwo, zaś badaniom poddano prawne i organizacyjne rozwiązania na rzecz wydajnego przeciwdziałania oraz zwalczania niebezpiecznych zachowań w cyberprzestrzeni.
Wyzwaniem badawczym stały się także relacje pomiędzy systemem cyberbezpieczeństwa a systemem prawa i związanym z tym działaniem organów władzy publicznej. Ważne zagadnienie stanowiła dodatkowo analiza prawno-administracyjnych uregulowań w zakresie ochrony informacji osobowych i ochrony informacji w cyberprzestrzeni, a także odpowiedzialności karnej za naruszenie dóbr podlegających przedmiotowej ochronie.
Prof. Dr hab. Waldemar KITLER, ASZWOJ
Publikacja wpisuje się w aktualny nurt nauk o cyberbezpieczeństwie i jest interdyscyplinarna, jednakowo jak pojęcie i system cyberbezpieczeństwa, obejmując swym zakresem prawo publiczne i prywatne. Istotą i tym co odróżnia ją o innych dostępnych na rynku opracowań w zakresie systemu cyberbezpieczeństwa jest wyróznionie przez każdego z Autorów rekomendacji w zakresie rozwoju określonych dziedzin prawa w systemie cyberbezpieczeństwa.
dr hab. Jarosław Kostrubiec, prof. UMCS