„Jedna z 10 najciekawszych książek dla osób zarządzających ludźmi" według SHRM (Society for Human Resource Managers). Jedna z „Książek biznesowych miesiąca" według dziennika „FinancialTimes".
Jedna z „14 najkorzystniejszych książek biznesowych" wg magazynu „Business Insider". Jedna z „10 książek o przywództwie, na które warto zwrócić uwagę" wg dziennika „Washington Post". Nade wszystko pragniesz być oceniany.
Kultura organizacji jest kluczem do jej sukcesu. Najważniejsze jest planowanie strategiczne. Kompetencje należy mierzyć, a słabości likwidować. Przywództwo jest czymś namacalnym. Powyższe stwierdzenia powodują wrażenie podstawowych prawd dotyczących dzisiejszego środowiska pracy.
W rzeczywistości jednak są kłamstwami. Guru od wzmacniania mocnych stron pracowników i autor bestsellerów Marcus Buckingham, a także szef działu przywództwa i inteligencji zespołowej Ashley Goodall pokazują,za każdym razem, gdy pojawiamy się w pracy, stykamy się z tymi samymi wielkimi oszustwami: zniekształceniami, fałszywymi założeniami i błędami myślowymi, które prowadzą nieuchronnie do dysfunkcji i frustracji.
przy pomocy wciągających historii i wnikliwych analiz autorzy ujawniają pokaźne prawdy, które myślący i otwarci przywódcy momentalnie docenią: o tym, iż największe znaczenie posiadają siła i spójność zespołu, a nie kultura marki; iż powinniśmy mniej się skupiać na odgórnym planowaniu, a bardziej na dostarczaniu pracownikom wiarygodnych, aktualnych informacji; że zamiast próbować synchronizować cele pracowników, powinniśmy dążyć do wywołania wśród nich poczucia celowości i znaczenia realizowanej pracy; iż ludzie nie chcą być ciągle oceniani, lecz zależy im na życzliwej uwadze.
Obalając mity dotyczące przywództwa, planowania i równowagi w świecie korporacji, Buckingham i Godall kwestionują tradycyjną wiedzę na temat świata biznesu. Dzięki czemu każdy czytelnik tej książki może stać się lepszym pracownikiem, lepszym liderem.
*** Kiedy z książki biznesowej dowiaduję się czegoś nowego i zyskuję świeże spojrzenie na zagadnienia związane z przywództwem, wiem, iż znalazłem coś naprawdę wartościowego w tej kategorii literatury. Dziewięć kłamstw o pracy to właśnie taka pozycja.
Prowokuje do myślenia. „Forbes" To jedna z najszczególniej prowokacyjnych, przejrzyście napisanych książek na temat pracy, jakie kiedykolwiek czytałem, napisana przez znanego badacza przy współpracy wpływowego menedżera talentów.
Przygotuj się na to, że po jej przeczytaniu wyrzucisz do kosza swój plan strategiczny i zrezygnujesz z wszechstronności na rzecz rozwijania swego największego talentu. Adam Grant, autor bestsellerów Dawaj i bierz, a także Buntownicy Uczy krytycznego i nieszablonowego podejścia do tego, w jaki sposób pracujemy, i demonstruje, jak moglibyśmy robić to inaczej.
„Financial Times" Dziewięć kłamstw o pracy Marcusa Buckinghama i Ashleya Goodalla — najkorzystniejsza książka o zarządzaniu, jaka ukazała się w roku 2019 — kwestionuje wyzwania leżące u podstaw współczesnych praktyk menedżerskich, wśród których jest dużo pochodzących jeszcze z czasów Druckera.
W ten sposób daje pewien wgląd w nowy paradygmat zarządzania, lepiej przypasowany do obecnych czasów. Magazyn „strategy+business"" *** Ashley Goodall jest wiceprezesem ds. Przywództwa i inteligencji zespołowej w Cisco.
Wcześniej piastował stanowisko dyrektora odpowiedzialnego za nauczanie i rozwój przywództwa w Deloitte. Marcus Buckingham to badacz i myśliciel skupiający się na odblokowywaniu ludzkiego potencjału, pomaganiu pracownikom w doskonaleniu wyników i kształtowaniu przyszłości świata pracy.
Kieruje wszystkimi badaniami dotyczącymi ludzi i skuteczności w ADP Research Institute i jest autorem oraz współautorem kilku bestsellerów, w tym Po pierwsze, złam wszelkie zasady czy Wykorzystaj swoje silne strony.