- Czy naprawdę w dzisiejszych czasach wychowujemy tyranów? - Jak wspierać dziecko w nabieraniu samodzielności i odpowiedzialności? - Jak generować z nim zdrowe relacje? - Jak uchronić je przed nałogami? - Co robić, gdy stres związany ze szkołą je przytłacza? - Czy dziecku w tym wieku możemy już pozwolić zostać samemu w domu, pójść do sklepu albo jeździć autobusem? - Dziecko przyjaźni się z niewłaściwymi osobami – interweniować czy nie? - Czy powinniśmy karać je za niewłaściwe zachowanie? A jeśli nie, to co zamiast kar? - Co robić, gdy nasze własne dziecko oszukuje albo kradnie? Jeśli jesteś rodzicem dziecka w wieku od 5 do 10 lat, na pewno mierzysz się z przynajmniej niektórymi z tych pytań.
Danielle Graf i Katja Seide od 2013 roku piszą razem najpopularniejszego niemieckiego bloga o rodzicielstwie: www.gewuenschtestes-wunschkind.de. Stale korespondują ze swymi czytelnikami i udzielają im porad, same także wychowują dzieci, dlatego wspaniale znają wyzwania, przed jakimi rodzice stają każdego dnia.
Wykorzystują swoją dogłębną wiedzę pedagogiczną i doświadczenie, aby wyjaśnić nam zachowania naszych dzieci i dostarczyć narzędzi, które pomogą nam poradzić sobie w trudnych chwilach. Piszą w sposób lekki i przystępny, omawiając sytuacje z codziennego życia rodzin.
Ich pierwsza wspólnie napisana książka "najistotniej upragnione dziecko wszech czasów doprowadza mnie do szału. Jak przetrwać fazy buntu i nie zwariować" od 2017 roku znajduje się na listach bestsellerów Der Spiegel i Amazon.de, gdzie ma ponad 3 000 pozytywnych opinii.
Sprzedała się już w ponad 200 000 egzemplarzy i została przetłumaczona na kilka języków. Oto ich druga książka, która także znajduje się wśród najpopularniejszych książek dla rodziców w Niemczech i doczekała się już kilku zagranicznych wydań.
"Ta książka ma na celu przywrócenie rodzicom bezwarunkowej akceptacji względem ich dzieci bez zamartwiania się. Pokażemy, iż rzekomo antyspołeczne czy wręcz despotyczne zachowanie wynika z tego, iż dziecko w tym przedziale wiekowym uczy się wielu rzeczy, i nie jest to aż tak niepokojące, jak myślą dorośli i jak można przeczytać w niektórych poradnikach.
Wyjaśnimy, dlaczego nasze dzieci czasem nas nie słuchają albo wręcz celowo nas prowokują oraz co możemy zmienić, aby sytuacja się poprawiła. Opowiemy, czym jest rodzicielstwo bliskości, oraz pokażemy, że ze względu na zbliżający się już wtedy okres dojrzewania przedział wiekowy od pięciu do dziesięciu lat stanowi niezwykle ważny etap rozwoju, którego znaczenie, niestety, wciąż zbyt niejednokrotnie się pomija".
– Danielle Graf i Katja Seide