IX Prawo Sukcesu: Zwyczaj robienia więcej aniżeli to, za co nam płacą
"poprzez ponad dwadzieścia pięć lat uważnie studiowałem ludzi pod kątem ustalenia, dlaczego jedni osiągają godne odnotowania sukcesy, w trakcie gdy drudzy nie idą naprzód, posiadają starannie takie same zdolności.
I wydaje się być faktem znaczącym, że każda z obserwowanych przeze mnie osób, która stosowała zasadę realizowania więcej pracy aniżeli ta, za którą jej płacono — zajmowała ulepszone stanowisko i otrzymywała obszerniejsze wynagrodzenie aniżeli Ci, którzy wykonywali zaledwie wystarczającą pracę, aby „przeżyć”.
Osobiście nigdy w życiu nie otrzymałem awansu, który nie wynikałby bezpośrednio z uznania, jakie zyskałem, wykonując więcej pracy i ulepszonej pracy aniżeli ta, za którą mi płacono."
Fragment IX Prawa Sukcesu
X Prawo Sukcesu: Przyjemna osobowość
Z tej części dowiesz się:
- dlaczego ciekawe postacie sprzedają więcej i lepiej? I nie chodzi tutaj o błyskotliwość fizyczną;
- jak wykształcić w sobie odpowiednie atrybuty, żeby złożyły się one na obraz Twojej przyjemnej osobowości;
- jakim cudem nieszczególnie przystojny i świeży w sprzedaży mężczyzna sprzedał bardzo drogie obligacje artyście, który odrzucił wszystkich poprzednich sprzedawców;
- co takiego zrobiła pewna niemłoda kobieta, iż omotała samego Hilla, mistrza sprzedaży i perswazji i z sukcesem zaoferowała mu swój towar?
- kilka atrakcyjnych pomysłów na biznes, w których widać, jak rozumuje bogaty przedsiębiorca
- najkorzystniejszy przykład wspaniałego sprzedawcy w historii literatury, czyli mowa producent Antoniusza na pogrzebie Cezara (arcydzieło Szekspira "Juliusz Cezar") i jego interpretacja.