Swoją rozprawą habilitacyjną A. Domagała udowodniła, iż jest nie tylko idealną badaczką, lecz także osobą stanowczo empatyczną, zwracającą uwagę na podmiotowość pacjenta [...]. Jej monografia wyznacza nowe drogi badawcze w poznawaniu problemów lingwistycznych osób z otępieniem alzheimerowskim i na pewno będzie podstawowym punktem odniesienia w dalszych badaniach tej skomplikowanej problematyki.
[...] Nie do przecenienia są także walory ergonomiczne recenzowanej pracy. Opracowana poprzez autorkę "Skala pewności narracyjnych" może być idealnym narzędziem logopedycznym do diagnozowania zaburzeń mowy u pacjentów z otępieniem, a także wyznaczania słusznych sposobów postępowania postdiagnostycznego w odniesieniu jednocześnie do terapii bezpośredniej, jak i pośredniej.
[...] Będzie ona niewątpliwie podstawową lekturą dla logopedów chcących specjalizować się z zakresu rodzącej się właśnie gerontologopedii. Zainteresują się nią zapewne także neurolodzy, neuropsycholodzy i inni specjaliści, którzy w kręgu swoich zainteresowań umieszczają osoby z otępieniem, nie tylko alzheimerowskim.
Z recenzji profesora Uniwersytetu Gdańskiego dra hab. Stanisława Milewskiego