Nauczanie języków obcych w edukacji wczesnoszkolnej
Nauczanie języków obcych w edukacji wczesnoszkolnej
Nauczanie języków obcych w edukacji wczesnoszkolnej

Nauczanie języków obcych w edukacji wczesnoszkolnej

19,00 zł

Okazja dla Ciebie!

Najlepszą ofertę ma TaniaKsiazka.pl w cenie 19,00 zł

Przejrzeliśmy dużą ilość sklepów on-line w systemie aby odnaleźć najbardziej korzystną ofertę dla Ciebie. Nauczanie języków obcych w edukacji wczesnoszkolnej z kategorii audiobooki kupisz w cenie 19,00 zł w sklepie TaniaKsiazka.pl. Cena 19,00 zł nie zawiera ewentualnych kosztów wysyłki.

Zobacz wszystkie oferty ...
  • Cechy:
  • Audiobooki
  • 9788380950894
  • Grażyna Erenc-Grygoruk
  • Impuls

Opis Nauczanie języków obcych w edukacji wczesnoszkolnej

Zamysł podjęcia tematu przez autora publikacji- „Nauczanie języków obcych w edukacji wczesnoszkolnej" powstał pod wpływem pedagogicznej refleksji wieloletniego obserwatora rzeczywistości szkolnej i praktyka w jednym - nauczyciela klas młodszych.

Zgodnie z wewnętrznym przekonaniem autora, wczesne i obowiązkowe rozpoczęcie poprzez dzieci nauki języka obcego i wtopienie jego w całokształt edukacji wczesnoszkolnej jednoczy się z koniecznością krytycznego spostrzeżenia na wprowadzanie najnowocześniejszych zmian w szkolnictwie w imię europejskości naszego społeczeństwa.

To także stanowisko podnoszące rangę kształcenia języków obcych w edukacji wczesnoszkolnej i zauważalny fakt, że dzieciństwo jest okresem decydującym o edukacyjnej i życiowej karierze człowieka. Zdaniem autora zdobyte poprzez dzieci doświadczenia szkolne w tym z zakresu języka obcego, mogą być źródłem dla nich nieprzystępnych do zmian struktur wiedzy, strategii intelektualnych, motywów podejmowania działań poznawczych.

W rzeczywistości szkolnej autor opracowania dostrzegł duże rozbieżności, albowiem pomimo szczytnych teoretycznych założeń trudno polskiej szkole dostosować się do współczesnych potrzeb i zmian. Bezustannie mamy do czynienia z zachłystywaniem się nowinkami z poradników i administracyjnym wymuszaniem na nauczycielu „poprawności" metodycznej bez głębszej zmiany modelu nauczania.

Poza tym w obszarze kształcenia uczniów języków obcych w ramach edukacji wczesnoszkolnej nie ma jak dotąd imponującego dorobku. Jest to bez dwóch zdań skutek złożoności i wieloaspektowości tego zagadnienia, co dla pedagogów ten stan rzeczy nie może być ceniony za korzystny.

Zważywszy na to, wszelkie przejawy ignorancji tej problematyki - zdaniem autora - mogą stać się inhibitorem w dodatku w dalszym procesie kształcenia języków obcych uczniów na wyższych szczeblach edukacji.

akcentując powody społeczno-edukacyjne i poznawcze, dla których zainteresował się autor publikacji tą problematyką, nie sposób pominąć tych o charakterze osobistym. Ujawniają one preferencje autora, pragnącego wnikliwie poznać cykl glottodydaktycznych dzieci w klasach młodszych, a także środowisko w którym dziecko i nauczyciel funkcjonują.

Ważność przeprowadzonych badań wynikała z zapotrzebowania wypełnienia luki w dotychczasowej wiedzy w takim stopniu, by wprowadzenie obowiązkowej nauki języka obcego w ramach edukacji wczesnoszkolnej zakończyło się sukcesem.

Wobec powyższego, przedmiot badań został osadzony w realiach reformującej się edukacji języka obcego na wstępnym etapie kształcenia. Dostrzeżone w praktyce poprzez autora publikacji sprzeczności tj. Wykonywana integracja edukacji wczesnoszkolnej, a także nauka języka obcego w formie przedmiotu sprawiły, że w projekcie metodologicznym badań zwrócilo on szczególną uwagę na nauczyciela i prowadzony przez niego proces glottodydaktyczny nie zapominając o uczniach i rodzicach.

Zatem celem nadrzędnym podjętych badań było: określenie warunków, jakie powinna spełniać polska szkoła realizując naukę języka obcego w ramach edukacji wczesnoszkolnej. Metodologiczny projekt badań sygnalizował prace o charakterze wieloaspektowym obejmującym swoim zasięgiem: edukacyjne umiejętności nauczycieli języka angielskiego, wykonywany przez nich cykl glottodydaktyczny w klasach młodszych, gotowość pierwszoklasistów do podjęcia nauki języka obcego, osiągnięcia dydaktyczne po zakończeniu pierwszego etapu kształcenia języka obcego, nastawienia rodziców i bazę materialną szkoły używaną do nauki języka obcego w klasach I-III.

Zgodnie ze stanowiskiem wielu autorów (m.in. R. Więckowski, B. Wilgocka-Okoń, A. Brzezińska, E.H. Erikson), fundamentalną czynnością nauczyciela w praktyce edukacyjnej powinno być poznanie każdego dziecka, ustalenie jego gotowości do podjęcia obowiązków szkolnych z uwzględnieniem gotowości do nauki języków obcych.

W toku nowoczesnania badawczego, określono rozwojową gotowość do nauki języka obcego uczniów na wstępnym etapie kształcenia. Określenie tego celu wynikało z przekonania autora opracowania,dobry start dzieci w pierwszym etapie zorganizowanego kształcenia nieraz rzutuje na jego dalszy przebieg.

W obszarze zainteresowań autora publikacji znalazł się nauczyciel języka obcego z jego edukacyjnymi umiejętnościami uczący dzieci w klasach młodszych. Inspiracją do wyznaczenia tego kierunku badań stała się od wielu lat prowadzona dyskusja w gronie specjalistów nad nowoczesnym kształceniem nauczycieli i przygotowaniem ich do sprostania wymaganiom, jakie niesie ze sobą teraźniejszość.

W naszym kraju zjawisko spadku liczby dzieci rozpoczynających naukę szkolną stawia nauczycieli klas młodszych przed problemem szybkiego przekwalifikowania się pod kątem nauki dodatkowego przedmiotu. Wejście Polski do Unii Europejskiej przyczyniło się do wzrostu zainteresowań obecnych i przyszłych pedagogów językami obcymi.

W związku z tym w toku badań ustalono edukacyjne umiejętności nauczycieli-lingwistów w mocnym sytuacyjnym działaniu tzn. W czasie prowadzonego przez nich cyklu glottodydaktycznego. Krytyczne oceny działalności współczesnego nauczyciela, spowodowały, iż autor opracowania szczególnym oględzinom poddał poszczególne części używane poprzez nauczycieli - lingwistów na zajęciach, a także osiągnięcia dydaktyczne uczniów kończących pierwszy etap nauki języka obcego.

W toku czynności badawczych ustalono na dodatek komplet środków i materiałów dydaktycznych gwarantujących naukę języków obcych w klasach I-III szkoły podstawowej. Budowa logiczno-merytoryczną publikacji tworzą cztery części.

Pierwsza z nich to teoretyczne podstawy badań składające się z trzech rozdziałów. Pierwszy rozdział stanowi próbę przedstawienia nauki języków obcych w perspektywie głównych ujęć: filozoficznych, lingwistycznych, neurologiczno-psychologicznych, a także socjologicznych.

Na przestrzeni wieków refleksja filozoficzna z zakresu problematyki języków obcych wpłynęła w sposób pośredni na kształtowanie edukacji językowej dzieci, oznajmiając nauczycieli - lingwistów na temat struktury języka i opracowując gramatyki poszczególnych języków nowożytnych na podstawie, których nauczano języków obcych.

wyraźnie wnikliwszymi rozstrzygnięciami w proces glottodydaktyczny dysponuje lingwistyka, która pomaga nauczycielom selekcjonując, dobierając i konstruując materiały nauczania oraz ustala metody i techniki zgodnie z możliwościami dzieci.

Teoretyczną podstawę podjętej problematyki stanowią na dodatek rozstrzygnięcia dotyczące fizjologicznych-neurologicznych mechanizmów regulujących powstawanie mowy i procesów zachodzących w mózgu u dzieci i psychologiczno-socjologiczne podstawy nauczania języków obcych najmłodszych.

W celu wyjaśnia istoty nauki języka obcego dzieci na poziomie elemntarnym, przedstawiono funkcjonowanie języka pierwszego - ojczystego, podobnego w kolejnych etapach przyswajania do języka obcego. Rozdział drugi poświęcony został oczekiwaniom i możliwościom nauki języków obcych w edukacji wczesnoszkolnej z uwzględnieniem psychofizycznych przesłanek uzasadniających współczesną naukę dzieci.

Pełnego obrazu teoretycznych rozstrzygnięć dopełniają założenia dotyczące nauczyciela - inspiratora procesu kształcenia języków obcych i rodziców, podejmujących współpracę ze szkołą dla dobra dziecka, a także zaprezentowano współczesny warsztat pracy nauczyciela i ucznia.

Rozdział trzeci mieści interpretację literatury poświęconej miejscu języków obcych w edukacji wczesnoszkolnej a w nim argumenty za i przeciw wczesnej nauce języków obcych i legislacyjne uwarunkowania europejskiej edukacji językowej wskazując przy tym powszechność tego kształcenia i zasadność wprowadzenia ich w naszym kraju.

Rozdział czwarty publikacji koncentruje się wokół założeń metodologicznych zaprojektowanych badań, które przeprowadzono w losowo wybranych pięciu szczecińskich szkołach podstawowych od 1. Września 2006 do maja 2007 r.

Rozdziały: piąty-ósmy stanowią obszerną analizę i interpretację informacji statystycznych dotyczących części diagnostycznej i zależnościowej badań. Zakończenie stanowią intersujące uogólniające stwierdzenia i wypływające z nich wnioski, a także wynikające implikacje dla praktyki edukacyjnej.

Specyfikacja produktu

Specyfikacja Nauczanie języków obcych w edukacji wczesnoszkolnej
Kategoria Audiobooki
ISBN 9788380950894
Autor Grażyna Erenc-Grygoruk
Wydawnictwo Impuls
Aktualnych ofert 1
Najniższa cena 19,00 zł
Najwyższa cena 19,00 zł
W bazie od 08.10.2024
Data aktualizacji 22.12.2024
Opinia użytkowników -
Nasza recenzja -
Rekomendacja sklepu TaniaKsiazka.pl

Historia cen

Funkcja śledzenia historii zmian cen pozwala użytkownikowi na ocenę wartości towaru w czasie.

Przepraszamy, ale na chwilę obecną nie ma aktualnych danych o historii cen produktu.

Recenzje / opinie

Posiadasz ten produkt? Napisz, co o nim sądzisz.

Jeszcze nikt nie ocenił Nauczanie języków obcych w edukacji wczesnoszkolnej. Bądź pierwszy i dodaj swoją opinię!

Znalezione oferty w bazie

Ceny propozycji dla Nauczanie języków obcych w edukacji wczesnoszkolnej , które są przedstawione poniżej, nie zawierają ewentualnych kosztów dostawy. Przed wytypowaniem miejsca, gdzie zrealizujesz zakup, zorientuj się w ocenie sklepu i pamiętaj o dodaniu dodatkowych kosztów jeżeli istnieją. Lista sklepów jest uaktualniana co jakiś czas, około raz na kilkanaście minut.

  • Nauczanie języków obcych w edukacji wczesnoszkolnej (oferta z TaniaKsiazka.pl)

    Nauczanie języków obcych w edukacji wczesnoszkolnej Sklep on-line
    ★★★★★
    19,00 zł
    Kategoria w sklepie TaniaKsiazka.pl: Audiobooki

Produkty powiązane

Inne z kategorii Audiobooki

Dokumentacja medyczna w praktyce lekarza dentysty
Wydawnictwo Lekarskie PZWL
...