Społeczeństwo wielokulturowe z perspektywy pogranicza Nomos
Społeczeństwo wielokulturowe z perspektywy pogranicza Nomos
Społeczeństwo wielokulturowe z perspektywy pogranicza Nomos
Audiobooki Nomos

Społeczeństwo wielokulturowe z perspektywy pogranicza Nomos

32,61 zł

Wyjątkowa okazja dla Ciebie!

Najkorzystniejszą ofertę przygotował TaniaKsiazka.pl w cenie 32,61 zł

Przejrzeliśmy całą bazę sklepów internetowych w naszym systemie aby odnaleźć świetną ofertę specjalnie dla Ciebie. Społeczeństwo wielokulturowe z perspektywy pogranicza Nomos Nomos z kategorii audiobooki kupisz w cenie 32,61 zł w sklepie TaniaKsiazka.pl. Przedstawiona kwota 32,61 zł nie zawiera ewentualnych kosztów wysyłki.

Zobacz wszystkie oferty ...
 • Cechy:
 • Audiobooki
 • Nomos
 • 9788376885599
 • Andrzej Sadowski
 • Nomos

Opis Społeczeństwo wielokulturowe z perspektywy pogranicza Nomos

Monografia wypełnia poważną lukę w refleksji o wielokulturowości, proponując spójną propozycję teoretyczną i refleksję krytyczną na jej temat. Autor nie tylko przeprowadza dyskusję z najważniejszymi ujęciami wielokulturowości funkcjonującymi w socjologicznej literaturze przedmiotu, uwzględniając najważniejszych autorów i koncepcje,dodatkowo niemało miejsca poświęca kłopotliwości tej kategorii.

Społeczeństwo wielokulturowe z perspektywy pogranicza to wysokiej próby synteza dotychczasowej refleksji nad wielokulturowością, a także wynikająca z jej krytycznego odczytania sugestia własnej, rozbudowanej i uwzględniającej wiedzę na temat specyfiki procesów narodotwórczych w Europie Środkowo-Wschodniej, koncepcji teoretycznej wielokulturowej triady, wyróżniającej cykl przeobrażania się społeczności najróżniejszych kulturowo w pluralistyczne, które zmierzają ku wielokulturowym.

Książka powinna być obowiązkową lekturą dla wszelkich, którzy na jakichkolwiek forach (naukowych, publicystycznych, towarzyskich) chcą formułować sądy o wielokulturowości. W jednym miejscu odnaleźć można krytyczny przegląd przypadków, które opisuje się z zastosowaniem pojęcia wielokulturowości i które napełniają ją jakże odmiennymi treściami – Autor zaczyna od Kanady, Australii, Stanów Zjednoczonych, aby odnieść te przykłady do Europy Zachodniej i ŚrodkowoWschodniej.

Mimo uzasadnionej ostrożności w opowiadaniu o wielokulturowości europejskiej Autor wyraża przekonanie,realne jest pojawienie się narodów wielokulturowych także i w tej części świata. Książka ta jest wielkim dowodem i głosem na rzecz konieczności prowadzenia badań nad wielokulturowością wobec nieuchronności przemian społecznych współczesnego świata.

Andrzej Sadowski, profesor socjologii związany z Uniwersytetem w Białymstoku – pracownik i wieloletni dyrektor Instytutu Socjologii, dziekan Wydziału Historyczno-Socjologicznego w latach 2005– –2012, członek Komitetu Socjologii PAN (2016–2019).

Redaktor naczelny prezentującego się od 1992 roku czasopisma „Pogranicze. Studia Społeczne". Autor ponad trzystu publikacji naukowych, w tym trzydziestu trzech monografii autorskich i redagowanych, poświęconych tematyce ruralizacji, pogranicza, wielokulturowości, narodu i grup etnicznych, ze szczególnym uwzględnieniem mniejszości białoruskiej i tożsamości mieszkańców Podlasia oraz specyfiki kapitału społecznego Białegostoku.

Wśród nich m.in.: Narody wielkie i nieznaczne. Białorusini w Polsce; Procesy ruralizacji. Ludność wiejska w mieście; Pogranicze polsko-białoruskie. Tożsamość mieszkańców; Białystok. Kapitał społeczny mieszkańców miasta.

Specyfikacja produktu

Specyfikacja Społeczeństwo wielokulturowe z perspektywy pogranicza Nomos
Kategoria Audiobooki
Marka Nomos
ISBN 9788376885599
Autor Andrzej Sadowski
Wydawnictwo Nomos
Aktualnych ofert 1
Najniższa cena 32,61 zł
Najwyższa cena 32,61 zł
W bazie od 03.04.2020
Data aktualizacji 04.03.2024
Opinia użytkowników -
Nasza recenzja -
Rekomendacja sklepu TaniaKsiazka.pl

Historia cen

Funkcjonalność śledzenia historii zmian cen pozwoli Ci podejmować.

Nie udało się zebrać archiwalnych informacji na temat cen dla produktu Społeczeństwo wielokulturowe z perspektywy pogranicza Nomos (Audiobooki). Proszę spróbuj ponownie później.

Recenzje / opinie

Twoja opinia jest dla innych niezwykle ważna! Dodaj recenzję tego produktu.

Przepraszamy, ale obecnie nie mamy jeszcze opinii o tym produkcie.

Znalezione oferty w bazie

Ewentualne koszty dostawy dla Społeczeństwo wielokulturowe z perspektywy pogranicza Nomos Nomos nie zostały wkalkulowane w ceny prezentowanych poniżej ofert. Zanim wskażesz miejsce zakupu, zapoznaj się z oceną firmy i uwzględnij koszt wysyłki/dostawy. Aktualizacja katalogu sklepów następuje co kilka - kilkanaście minut.

 • Społeczeństwo wielokulturowe z perspektywy pogranicza Nomos (w sklepie TaniaKsiazka.pl)

  Społeczeństwo wielokulturowe z perspektywy pogranicza Nomos Sklep on-line
  ★★★★★
  32,61 zł
  Kategoria w sklepie TaniaKsiazka.pl: Audiobooki Nomos

Produkty powiązane

Inne z kategorii Audiobooki

Dokumentacja medyczna w praktyce lekarza dentysty
Wydawnictwo Lekarskie PZWL
...