Każdy przedsiębiorca, nawet ten mikro, niepokaźny czy średni (MŚP), może chronić swoje prawne i finansowe interesy z zastosowaniem przepisów prawa, postanowień umownych czy również odrębnych umów. Wybór trafnego zabezpieczenia jest oczywiście kluczowy,typowo należy wiedzieć, co starannie chcemy zabezpieczyć i dlaczego.
Ważny jest typ prowadzonej działalności, jej , a także środowisko, w którym prowadzimy biznes – niepowtarzalne zasady dotyczą np. Działalności e-commerce. Musimy też zastanowić się, czy chcemy zabezpieczyć cały biznes, czy raczej poszczególne transakcje.
W pierwszym przypadku nasze działania będą zmierzały do ochrony marki jako takiej od momentu jej założenia w optymalnej formie po zabezpieczenie na wypadek śmierci, a w drugim będą polegały na sprawdzeniu kontrahenta, zabezpieczeniu wykonania umowy i zabezpieczeniu otrzymania zapłaty.
W prezentowanym poradniku autorzy – prawnicy na co dzień doradzający przedsiębiorcom – omawiają zasadność użycia, mechanizm działania i formę poszczególnych sposobów zabezpieczenia równocześnie całego biznesu, jak i potężnych umów.
Wyjaśniają też wszystkie pozostałe aspekty, które niejednokrotnie decydują o efektywności ustanowienia danego zabezpieczenia, a następnie możliwości skorzystania z niego. Komentując przepisy prawne regulujące poszczególne instytucje, zwracają również uwagę na istotne, powiązane z nimi kwestie, takie jak np.
odpowiedzialność za zobowiązania w rozmaitych typach spółek czy zasady reprezentacji. Poradnik napisany jest w sposób przystępny, językiem zrozumiałym dla przedsiębiorcy, który niejednokrotnie samodzielnie prowadzi swoją firmę i na co dzień nie może liczyć na wsparcie rozbudowanego działu prawnego.
Dzięki wzorom umów i innych dokumentów oraz licznym podpowiedziom ergonomicznym książka jest źródłem profesjonalnej wiedzy na temat tego, jak można zabezpieczyć zarówno producenta jako całość, jak i potężne transakcje, a tym samym pokaźnie zminimalizować ryzyko niepowodzenia swego przedsięwzięcia gospodarczego.