Finanse publiczne a konstytucja - opracowanie zbiorowe
Finanse publiczne a konstytucja - opracowanie zbiorowe
Finanse publiczne a konstytucja - opracowanie zbiorowe

Finanse publiczne a konstytucja - opracowanie zbiorowe

od
39,96 zł

Wyjątkowa promocja dla Ciebie!

Najlepszą ofertę przygotował TaniaKsiazka.pl w cenie 39,96 zł

Przejrzeliśmy całą bazę sklepów on-line w bazie Docero aby odnaleźć najbardziej korzystną ofertę specjalnie dla Ciebie. Finanse publiczne a konstytucja - opracowanie zbiorowe Poltext z kategorii biznes, ekonomia kupisz w cenie 39,96 zł w sklepie TaniaKsiazka.pl. Przedstawiona kwota 39,96 zł nie zawiera ewentualnych kosztów wysyłki.

Zobacz wszystkie oferty (2) ...
 • Cechy:
 • Biznes, ekonomia
 • Poltext
 • 9788381750523
 • miękka
 • Monika Bogucka-Felczak
 • Poltext
 • 450
 • 2020

Opis Finanse publiczne a konstytucja - opracowanie zbiorowe

Stworzenie ustrojowych podstaw funkcjonowania finansów publicznych to na pewno ogromne osiągnięcie polskiego konstytucjonalizmu. Rozległość i szczegółowość unormowań podstaw ustroju finansowego właściwa dla polskiej Konstytucji nie jest zjawiskiem powszechnym.

Po ponad 20 latach jej funkcjonowania refleksja na temat skutków wyboru, jakiego dokonał ustrojodawca, kształtując system finansów publicznych, wydaje się zasadna i konieczna. Przedstawiciele nauk ekonomicznych w pierwszym rzędzie będą się zastanawiać, na ile Konstytucja, określając podstawy funkcjonowania finansów publicznych w państwie, broni porządek gospodarczy i jest gwarancją realizacji zadań społecznych i gospodarczych w sposób sprzyjający rozwojowi gospodarczemu państwa.

Prawnicy będą próbować odkodować następstwa płynące ze zjawiska konstytucjonalizacji finansów publicznych dla porządku prawnego państwa i poszukiwać wartości, jakie legły u podłoża takiego sposobu określenia tej domeny sprawowania władzy publicznej.

(…) Przedmiotem zainteresowań nauki prawa finansowego pozostaje także efektywność konstytucyjnych gwarancji bezpieczeństwa prawnego obywateli w procesie zarządzania finansami publicznymi. Mam nadzieję, iż niniejsza publikacja spotka się z zainteresowaniem szerokiego kręgu odbiorców i stanie się inspiracją do dalszych, pogłębionych badań nad problematyką ustroju finansowego państwa.

[ze Wstępu dr hab. Moniki Boguckiej-Felczak, prof. UŁ] *** Monografia podejmuje niebanalną i bardzo aktualną problematykę tych aspektów prawa finansowego, które mają nierozerwalny związek z prawem konstytucyjnym.

przezroczysty układ monografii, podzielonej na cztery stanowcze części, nie tylko porządkuje materię badawczą, ale także upraszcza dotarcie do zagadnień interesujących czytelnika. Każda z czterech części cechuje się słusznym doborem treści i ujednoliconą formą redakcyjną.

Opracowania przedstawiają wysoki poziom merytoryczny, a także świadczą o dobrym warsztacie badawczym. Literatura przedmiotu, a także źródła prawa zostały dobrane w sposób prawidłowy. Sposób ich użycia jest właściwy i trafnie udokumentowany.

Nadaje to monografii wysoce pożądaną spójność, trudną do uzyskania w sytuacji, gdy jest tak wielu autorów. Ogromną zaletą monografii jest aktualność poruszonych w niej zagadnień. Na naszych bowiem oczach dokonuje się osobliwa ewolucja traktowania Konstytucji poprzez władzę wykonawczą i sądowniczą.

Dlatego tak cenne jest szybkie wprowadzenie na rynek wydawniczy pozycji, która nawiązując do podstawowych źródeł prawa przypomina o jego niewzruszonych standardach. Z racji aktualnej i kontrowersyjnej tematyki oraz wnikliwego i oryginalnego jej potraktowania przez autorów poszczególnych rozdziałów, monografia powinna wzbudzić zainteresowanie odbiorców.

z recenzji prof. Dr hab. Wiesławy Miemiec, Katedra Prawa Finansowego, Uniwersytet Wrocławski Tytuł Finanse publiczne a Konstytucja Autor Opracowanie zbiorowe Wydawnictwo Poltext EAN 9788381750523 ISBN 9788381750523 Kategoria Prawo\Inne ilość stron 480 Format 16.5x23.5x2.2 cm Rok wydania 2020 Oprawa Miękka ze skrzydełkami Wydanie 1 Waga 0.722 kg

Specyfikacja produktu

Specyfikacja Finanse publiczne a konstytucja - opracowanie zbiorowe
Kategoria Biznes, ekonomia
Marka Poltext
ISBN 9788381750523
Oprawa miękka
Autor Monika Bogucka-Felczak
Wydawnictwo Poltext
Ilość stron 450
Rok wydania 2020
Aktualnych ofert 2
Najniższa cena 39,96 zł
Najwyższa cena 65,97 zł
W bazie od 09.08.2020
Data aktualizacji 26.05.2024
Opinia użytkowników -
Nasza recenzja -
Rekomendacja sklepu TaniaKsiazka.pl

Historia cen

Funkcja monitorowania zmian cen pozwala użytkownikowi na porównanie wartości produktu w czasie.

Na chwilę obecną nie mamy danych archiwalnych dotyczących ceny dla produktu Finanse publiczne a konstytucja - opracowanie zbiorowe. Przepraszamy za wszelkie utrudnienia.

Recenzje / opinie

Podziel się swoją opinią o produkcie! Twoje doświadczenie może pomóc innym klientom.

Obecnie nie posiadamy recenzji dla Finanse publiczne a konstytucja - opracowanie zbiorowe. Twój komentarz może być pierwszy!

Znalezione oferty w bazie

Ceny ofert dla Finanse publiczne a konstytucja - opracowanie zbiorowe Poltext, które są przedstawione poniżej, nie zawierają ewentualnych kosztów przesyłki. Zanim wybierzesz, gdzie dokonać zakupu, zapoznaj się z opiniami o firmie i zapoznaj sie z warunkami dostawy. Co kilkanaście minut następuje aktualizacja katalogu propozycji.

 • Finanse publiczne a konstytucja - opracowanie zbiorowe (oferta z TaniaKsiazka.pl)

  Finanse publiczne a konstytucja - opracowanie zbiorowe Sklep on-line
  ★★★★★
  39,96 zł
  Kategoria w sklepie TaniaKsiazka.pl: Biznes, ekonomia Poltext

Produkty powiązane

Intryguj - sam horn
Poltext

Inne z kategorii Biznes, ekonomia

Instytut praktycznej edukacji Kto zabiera twoje pieniądze
Instytut Praktycznej Edukacji
Bankowość wczoraj i dziś Białas małgorzata, mazur zbigniew
Białas Małgorzata, Mazur Zbigniew
Współpraca z dostawcami w przedsiębiorstwach społecznie odpowiedzialnych
Wydawnictwo uniwersytetu jagiellońskiego
Nlp w biznesie Helion
Helion
...