Poznajemy niedrogi komputer z procesorem ARM i Linuksem Matt Richardson, Shawn Wallace i Wolfram Donat Dziesięć lat. To już dziesięć lat od chwili, gdy świat komputerów do góry nogami wywróciło wydanie Raspberry Pi: taniego, jednopłytowego komputera o wymiarze karty kredytowej.
W ciągu tej dekady Raspberry Pi wpłynęło na badania kosmiczne, domowe zastosowania komputerów, Internet rzeczy, a choćby na to, jak korzystamy z multimediów. Uaktualnione o omówienie Raspberry Pi 4, Raspberry Pi Pico i Raspberry Pi Zero W2, trzecie wydanie tej książki prowadzi Czytelnika krok po kroku poprzez dużo rzeczy, które może zaoferować poprzez Raspberry Pi: zdalne przetwarzanie, wykrywanie twarzy przy pomocy opcjonalnej kamery, niewielkie i obszerne projekty multimedialne.
Przy użyciu Raspberry Pi możemy zrobić to wszystko i jeszcze więcej. Czego można nauczyć się z tej książki: » Poznać sprzętowe możliwości Pi » Opanować Linux w stopniu wystarczającym do luźnego poruszania się po systemie operacyjnym » Zacząć programować w Pythonie » Używać pinów wejściowych i wyjściowych Pi do kontrolowania sprzętu » Sprawić, żeby Arduino i Raspberry Pi działały wspólnie » Utworzyć własny serwer Web oparty na Pi » Posługiwać się Raspberry Pi Camera Module i kamerkami USB » Uczynić Pi centralnym elementem projektu Internetu rzeczy Hakuj sprzęt za pomocą oprogramowania!